האזינו: שיחה מצמררת בין הרב ברלנד לבנו של מוהרא"ש(הקלטה)

"אבא יחיה עוד 3 שנים": שיחת טלפון מצמררת בין הרב ברלנד לבנו של מוהרא"ש הנמצא במצב קשה מאוד. האזינו

ממעונו שבהולנד שוחח הרב אליעזר ברלנד שליט"א לפני זמן קצר, עם הרב משה שיק שליט"א בנו של מוהרא"ש שליט"א 'הצדיק מיבניאל' – וחיזקו חיזוק גדול.

בשיחה בין השניים אמר הרב ברלנד: "מוהרא"ש ואני חברים 40 שנה, הוא מחתן בחורים בגיל צעיר, הרב שיק הוא ברסלבער אמיתי, הוא גאון הגאונים, אין דבר שהוא לא יודע, הוא הרב של כל ברסלב". האזינו לשיחה המלאה
[alooma ref="2ebad9b2848958ba5ccc40beea306e28.mp4" src="1" autoplay="1" pid="0"]

בחסידות ברסלב מודאגים מאוד מההידרדרות חמורה במצבו הרפואי הרב אליעזר שלמה שיק המכונה 'הצדיק מיבניאל'. לדברי בית הרב, מצבו הרפואי מוגדר קריטי. בסביבתו מדווחים כי במהלך השבת האחרונה חלה הידרדרות חמורה במצבו הרפואי ובני המשפחה נקראו למיטתו כדי להיפרד ממנו.

"במהלך השבת הגיעו בכירי הרופאים למסקנה סופית כי מצבו של מוהרא"ש קריטי ורק נס יוכל לשנות את המצב הנורא. אנחנו מוצאים את עצמנו בסיטואציה נוראה, אבא שלנו, המנהיג שלנו, מי שקירב אותנו אל הקדוש ברוך הוא ואצלו היינו שופכים את צרותינו, נמצא בין שמים וארץ! אי אפשר לעכל את זה עדיין". כך דווח באתר ברסלב סיטי.

בתחילת השבוע שעבר לקה הרב שיק בדלקת ריאות חריפה. לאחר בדיקת הרופא שהוזמן לביתו הוחלט להשאירו בביתו למנוחה. אולם בהמשך נרשמה הידרדרות נוספת וכוחות ההצלה הבהילו אותו לבית חולים מקומי.בסוף השבוע האחרון אושפז הרב אליעזר שיק בבית חולים במנהטן לאחר שחלה הידרדרות רפואית במצבו.

קהילתו של הרב שיק מתגוררות ביבניאל שם יש כ-400 משפחות של חסידיו. לקהילה ישנם ישיבות, כוללים, בית מדרש ובית תבשיל. בשנת תשע"ב חנכו ביבנאל את בית הכנסת הגדול של חסידי ברסלב. לרב שיק מאות תלמידים נוספים בישראל.

במהלך חודש ניסן תשע"ב עבר הרב שיק התקף לב חמור וניתוח לב פתוח. לאחר תקופת שיקום קצרה הוא שב לתפקד. שמו לתפילה: הרב אליעזר שלמה בן מלכה לרפואה שלמה בתוך שאר חולי ישראל.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. רפואה שלמה לכל חולי עמו ישראל

    רפואה שלמה לכל חולי עמו ישראל אנה מלך העולם כל מי שיכול להתפלל לרפואה שלמה לכל חולי עמו ישראל אנה תתפללו לבקש רחמי שמיים רק הקדוש ברוך הוא יכול לרפאה

    רפאל |
    הגב