האזעקה בגוש דן: "בשל טעות אנוש"

לאחר תחקיר שערך מפקד פיקוד העורף, אלוף תמיר ידעי עולה כי מדובר בטעות אנוש

בשבוע שעבר התעוררו אזרחי גוש דן בבהלה למשמע האזעקה שקטעה את דממת הלילה. היום הודיע צה"ל כי לאחר תחקיר שערך מפקד פיקוד העורף, אלוף תמיר ידעי עולה כי מדובר בטעות אנוש.

"מהתחקיר עולה כי מדובר בטעות אנוש בעקבותיה הופעלה האזעקה", נמסר מדובר צה"ל.

בצה"ל הדגישו כי "פיקוד העורף הפיק לקחים מהאירוע, אותם יישם עד תום ופועל לצמצום מקרי אזעקות שווא, במטרה לשמור על שגרת יומם של אזרחי ישראל".

סמוך לשעה 3:00 לפנות בוקר נשמעה אזעקה באזורים: דן 158, דן 162, דן 165 (אזור, חולון, בת ים, מקווה ישראל וחלק מת"א). בפיקוד העורף נמסר כי ‏מדובר באזעקת שווא, הפרטים בבדיקה.

גולשים רבים דיווחו לנו על הבהלה שאחזה בהם כתוצאה משמיעת האזעקה, והיו כאלו שייחסו לה את התקיפה הלילית של צה"ל בסוריה, אך מאוחר יותר הגיעה ההודעה המרגיעה .

בשיחה עם החדשות Online סיפר תושב תל אביב: "התעוררתי בפחד ושמעתי משהו שנשמע כמו סירנות של אמבולנסים, לא הבנתי מה קורה. ישר בדקתי באתרי החדשות אם יש משהו ומהר מאוד התחלתי לקבל הודעות מחברים ששאלו מה קרה כי גם הם שמעו את האזעקה". לדבריו, נרגענו רק שראינו באתרים את הודעת פיקוד העורף שמדובר באזעקת שווא".

תושב רמת גן סיפר כי אשתו העירה אותו באמצע הלילה בבהלה. "אחרי הדיווחים על התקיפה בסוריה לשמוע פתאום אזעקה היה מלחיץ, אבל די מהר הבנו שלא קורה כלום באמת".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.