האחים השלימו: החרדים ירויחו?

לאחר שהתכתשו בינהם בשורה של חוקים, האחים: יאיר לפיד, ונפתלי בנט הגיעו להסכם שיביא לשלום בין הצדדים.

יו"ר ועדת הכספים ניסן סלומינסקי מבשר הערב שהמשבר בין המפלגות הסתיים.

"הגענו להבנה עם יש עתיד ולפיה ההעברות התקציביות יועברו כסדרן ביום שני הקרוב, וזאת לאחר שמשרד האוצר החזיר היום את ההעברה הכספית של משרד השיכון בשלמותה כפי שתוכנן כבתחילה".

הבית היהודי ובנט טוענים כי משרד האוצר מנע העברה כספית של משרד השיכון. כנקמה על עצירת התקציבים הגיש שר המדע יעקב פרי ערר על הצעת חוק איסור שחרור מחבלים. בבית היהודי הגישו נקמה קרה בדמות ערר על ארבע הצעות חוק של יש עתיד. היום (ה') כאמור הגיע המשבר לסיומו.

בהסמכות עם לפיד ישנה הסכמה לגבי מחיר מטרה בשוק הדיור, שר הבינוי והשיכון אורי אריאל הכריז בכנס התאחדות בוני הארץ. ביממה האחרונה הגיע להסכמות עם שר האוצר יאיר לפיד ובשיתוף הדוק עם מנכ"ל משרד רוה"מ הראל לוקר בנוגע למחיר מטרה: "הגענו להבנות ולהסכמות על מחיר המטרה שלא מצריך חקיקה, בשונה מחוק מע"מ בשיעור אפס. אנו ערוכים להפעיל את התוכנית מרגע הישמע ה'גונג' ולתת את הסחורה לשוק הדיור. אנחנו מדברים בארבע שנים הקרובות על 46,000 יח"ד חדשות. במסגרת מחיר מטרה נשווק כ-ששת אלפים יחידות דיור ב-2014 ואחרי זה עשרת אלפים דירות בכל שנה. בעיקרון תוכנית מחיר מטרה תהיה בכל הארץ במקומות שבהם ערך הקרקע יכול לשאת את זה. המחיר למטר יהיה עד שישה עשר אלף שקל למטר".

השר אריאל קבע כי "גם משפרי דיור ייהנו ממחיר המטרה, בנוסף לרוכשי דירה ראשונה. באמצעות כך נשפיע על הרבה יותר עסקאות בשוק הדיור"

בנוגע למחסור בעובדים בענף הבנייה בישר השר אריאל: "ביום ראשון הקרוב נביא החלטת ממשלה שתיתן עוד חמשת אלפים עובדים פלסטינים. בנוסף, מביאים מאירופה 1500-2000 עובדי בניין, ואנחנו לקראת סיכום להביא חמישה עשר אלף עובדים סינים".

השר הוסיף: "מפלס האגו בירידה ומפלס העבודה בעלייה. נכון, אנחנו לא עומדים בקצב ועדיין הדיונים הם דיונים ענייניים שמפרים ומוציאים תוצרת יותר טובה. התקדמנו עם תזכיר חוק מע״מ. אנחנו מבינים שועדת כספים לא תעשה לנו חיים קלים. ונתמודד שם בכוחות משותפים כדי להעביר את חוק מע"מ בשיעור אפס הכי מהר".

המשמעות: החרדים יהנו ממחיר מטרה ולא יצטרכו את ה-0 % אחוז מע"מ שיתקל בקשיים משפטיים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.