"האח הגדול": "עוד כמה ימים כאלה ולא נמשיך בעונה"

אנשי הכספים בקשת מבקשים לעצור לאלתר את ההפקה, ואנשי התוכן בזכיינית מבקשים להמשיך אותה ■ אמנם הרייטינג גבוה, אך הקמפיינים בטלוויזיה נעצרו עקב המצב, כך שלא ניתן לממש את הרייטינג להכנסות, והתוכנית צוברת הפסדים

עונתה הנוכחית של תוכנית הריאליטי "האח הגדול" של זכיינית ערוץ 2 קשתעשויה לרדת משידור מוקדם מהמתוכנן. בימים אלה התחדשו הדיונים בזכיינית באשר לגורל התוכנית המשודרת בצל מבצע "צוק איתן" והירידה הדרמטיתבפרסום שהביא אתו.

גורם המקורב להפקת "האח הגדול" אמר היום (ג') ל"גלובס" כי "אם יהיו לנו עוד כמה ימים אלה, לא נוכל להמשיך בעונה הנוכחית של 'האח הגדול'".

אתר וואלה פרסם כי הבוקר התקיימו בזכיינית קשת ישיבות נוספות סביב העניין. הפקת התוכנית, בניהולה של אנדמול ישראל, עודכנה בנושא.

"האח הגדול" היא תוכנית שמצולמת בזמן אמת ובתנאים יוצאי דופן, ולכן יש קושי משמעותי לעצור את ההפקה באיבה, בניגוד לתוכן מוקלט מראש.

חודש יולי הוא באופן מסורתי חודש מוצלח מבחינת ההשקעות בטלוויזיה המסחרית, והציפיות לחודש יולי 2014 היו גבוהות במיוחד. על כן הזכייניות שיבצו את תוכניות הדגל שלהן במהלך חודש זה, מתוך כוונה למקסם את פוטנציאל ההכנסות.

עם פרוץ המתיחות הביטחונית התקיימה ישיבה בקשת באשר לעתיד "האח הגדול", וההחלטה התוכניתית הייתה להמשיך ולשדר את התוכנית כאתנחתא לקהל בתוך ים שידורי החדשות. למעשה, כיום "האח הגדול" היא התוכנית היחידה שמשודרת בטלוויזיה בהתאם ללוח השידורים המתוכנן מראש.

מבחינה מידרוגית, ההחלטה הוכיחה את עצמה – והתוכנית המשיכה לספק נתוני רייטינג גבוהים שנעו בין 34-35% צפייה. עם זאת, הקמפיינים בטלוויזיה המסחרית נעצרו כמעט לחלוטין, ולא ניתן היה לממש את הרייטינג להכנסות.

כבר עכשיו מאשרים גורמים בזכיינית כי ההפסדים על התוכנית גבוהים.

קשת: בוחנים מחדש את תמהיל השידורים

מקשת נמסר: "בשבועות האחרונים קשת עושה את מירב המאמצים על מנת לספק לצופים תמהיל שידורים ובו 'האח הגדול', תוכנית חדשה של קיציס ו'עובדה', זאת לצד רצף החדשות. תוכניות אלה זוכות לנתוני צפייה גבוהים, אך בשל העובדה ששוק הפרסום הישראלי חדל לפעול כמעט לגמרי בשבועות האחרונים, שידורן רק מעמיק את ההפסדים בתקופה זו.

"בצל המשבר הכלכלי הוחלט עד עתה להמשיך ולשדר במטרה לאפשר לצופים הפוגה. יחד עם זאת, לאור האירועים הקשים בימים האחרונים, אנו נאלצים לבחון את תמהיל השידורים מחדש".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.