האטימות של סמוטריץ: "לא גוועים ברעב" (וידאו)

אטימות או בורות? סגן יור הכנסת מטעם הבית היהודי סיפק התבטאות מקוממת כאשר התייחס לנתוני הביטוח הלאומי על דו"ח העוני "אין כאן אף אחד שמת מרעב או מקור ברחובות", טוען סמוטריץ'. "איו ספק שעני היום הוא הרבה פחות עני מלפני 20 שנה. עשירים היום עשירים יותר אבל גם העניים עשירים יותר – הפער נשמר וצריך לטפל בו, אבל לא צריך להלקות את עצמנו על מה שלא מגיע לנו", אמר. צפו {דו"ח העוני}

הביטוח הלאומי  פרסם היום נתונים שהצביעו על כך שאחד מכל שלושה ילדים הוא עני, אך את סגן יו"ר הכנסת בצלאל סמוטריץ זה לא מרגש.

הח"כ שהתעמת באחרונה עם יו"ר ועדת הכספים משה גפני על התקציבים המיועדים עבור הציבור החרדי סיפק היום התבטאות מקוממת כשאמר בראיון לערוץ 7 "יש לי חמישה ילדים, ואני לא חושב ששניים מהם עניים".

בשיחה עם ערוץ 7 הוסיף חבר הכנסת כי "קו העוני היום לא משקף את המציאות, שבה אפשר לחיות".

סמוטריץ' ציין עוד כי "מצב הכלכלה יציב וכל שכבות האוכלוסייה נהנות מזה – יש לפעמים אמירות פופוליסטיות שנשמעות, כאילו רק אוכלוסיה אחת נהנית ממנה, אבל מפירות הצמיחה כל האוכלוסיות נהנות".

לטענת סמוטריץ "האוכלוסיה החרדית ענייה היום פחות מבעבר, ואני מציע לקחת בעירבון מוגבל את הנתונים על האוכלוסייה הערבית ולבדוק כמה מההכנסות מדווחות וכמה לא".

צפו בסמוטריץ – צילום: ערוץ 7  באדיבות רשת

"אין כאן אף אחד שמת מרעב או מקור ברחובות", טוען סמוטריץ'. "איו ספק שעני היום הוא הרבה פחות עני מלפני 20 שנה. עשירים היום עשירים יותר אבל גם העניים עשירים יותר – הפער נשמר וצריך לטפל בו, אבל לא צריך להלקות את עצמנו על מה שלא מגיע לנו", אמר.

לסיכום אומר חבר הכנסת, "אין ספק שממצאי הדוח אמורים להילמד בצורה מעמיקה ולהיות חלק מתוכניות העבודה שלנו ככנסת וכממשלה כדי לצמצם את העוני בישראל", אך גם הוסיף כי "בסופו של יום צריך לקחת את הדוח בפרופורציה ולזכור שהיום יותר טוב מבעבר".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.