חיזבאללה הקים בסיס טילים בסוריה

מכון המחקר האמריקני "סטארטפור" דיווח כי ממידע שנאסף על ידו עולה כי חיזבאללה מתכנן לבסס את אחיזתו בשטח סוריה על ידי הקמת בסיסים צבאיים נוספים, חיזבאללה חפר מנהרות ואגר טילים שיכולים להגיע לכל נקודה בישראל. { האיום הבא}

מכון המחקר האמריקני מתריע כי חיזבאללה הקים בסיס לאחסון טילים שמכיל גם מנהרות המובילות לתוך שטח לבנון, בעיירה קוסייר שבשטח סוריה.

מכון המחקר האמריקני "סטארטפור" מפרסם צילומי לוויין בו נראה כי הארגון, שכבש את העיירה ביוני 2013 במהלך מלחמת האזרחים בסוריה, שיטח את האזור הסמוך לבסיס והקים עמדות תצפית הגנתיות המשקיפות על כל הגבול שבין לבנון וסוריה באזור קוסייר.

המנהרות יגנו על הארגון גם במידה אם נשיא סוריה, בשאר אל אסד, יודח. לצד עמדות התשקיף, חפר חיזבאללה רשת מנהרות המקשרות בין הבסיס ללבנון.

בנוסף, ארגון הטרור מתכוון לאגור נשק ארטילרי, כגון קטיושות ומרגמות ובכוונתו להעביר לבסיס 60 טנקים מדגם T-72 שברשותו. כמו כן הוקמו בבסיס לא פחות מארבעה מפעלים לייצור תחמושת.

בעתיד מתכנן חיזבאללה לקיים נוכחות קבועה של כ-3,000 לוחמים בסוריה, כך שככל הנראה, הבסיס בקוסייר הוא רק סניף ראשון מני רבים שיוקמו במדינה.

המקורות שהתראיינו לאתר טוענים כי הפטרון האירני כבר דאג להעביר לארגונו של חסן נסראללה סוגים שונים של טילים בליסטיים איראניים, בהם שבאב-1, שיהאב -2 ופאתח 110, טילים שיכולים להגיע לכל נקודה בישראל.

 

נס

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.