האיחוד האירופי יחתום על הסכם עם שלוש רשויות חרדיות

במענה לשאלת כתב ׳אקטואליק׳ איך האיחוד האירופי מתייחס לרגולציה האנטי חרדית במדינות שונות באירופה בנושא השחיטה הכשרה וברית המילה השיב: ״האיחוד האירופי דוגל בחופש דת״

האיחוד האירופי יחתום על הסכם שיתוף פעולה עם שלוש רשויות חרדיות, כך אומר היום שגריר האיחוד האירופי עמנואל ז׳ורפה בשיחה עם כתבים חרדיים.

במענה לשאלת כתב ׳אקטואליק׳ איך האיחוד האירופי מתייחס לרגולציה האנטי חרדית במדינות שונות באירופה בנושא השחיטה הכשרה וברית המילה השיב: ״האיחוד האירופי דוגל בחופש דת״.

השגריר הוסיף: כי הנושאים הללו נידונים ברמה המקומית בכל מדינה, יחד עם זאת עמדתה הרשמית של האיחוד האירופי הוא לאפשר חופש הפולחן והדת. השגריר ציטט דברים שנאמרו בועידת ליסבון כי "לדת יש תפקיד חשוב מאוד בחברה.״

השיחה נערכה במסגרת מפגש היכרות עם השגריר החדש שמונה לפני כמה חודשים לתפקיד. במפגש השתתפו הכתבים החרדיים ממגוון האתרים תחנות הרדיו והעיתונים החרדיים.

השגריר סירב לפרט את רשימת הערים החרדיות שישתתפו בפרוייקט של האיחוד האירופי כיוון שההסכמים נמצאים לקראת חתימה.

השגריר התייחס גם לנושאים המדיניים השונים שעומדים על הפרק כמו הסכם הגרעין עם איראן, ההתנחלויות, העברת השגרירות, וסימון מוצרים מההתנחלויות באירופה, בכל הנושאים הללו הביע השגריר את עמדתה הרשמית של האיחוד, לשאוף להבנה הדדית ולשוב לשולחן המשא ומתן, וכי סימון מוצרים הוא לא חרם אלא מידע לצרכן.

האיחוד לא תומך בהחרמת מוצרים מההתנחלויות אך בעד שקיפות על מקום ייצור המוצר כדי לאפשר ללקוח להחליט אם לרכוש אותו ואם לא. בנושא הסכם הגרעין עם איראן אמר השגריר כי עמדת האיחוד היא שעדיף עם ההסכם מאשר בלעדיו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.