האיילים מבקעת הירדן הרגיזו את האו"ם

גורמים באו"ם פנו לשגריר ישראל דני דנון וביקשו ממנו להסיר תמונה שהוצגה בתערוכה ובה זוג איילים מבקעת הירדן שמעבר לקו הירוק. {"שנויה במחלוקת"}

גורמים באו"ם פנו לשגריר ישראל דני דנון וביקשו ממנו להסיר תמונה שהוצגה בתערוכה ובה זוג איילים.  לטענת האו"ם, התמונה צולמה בבקעת הירדן – מעבר לקו הירוק.

משלחת ישראל באו"ם ורשות הטבע והגנים עומדים מאחורי התערוכה שיתקיים בבניין בניו יורק  בשבועיים הקרובים נועדה להציג את פניה היפות של ישראל באמצעות צילומי טבע.

לאחר שהאו"ם  בחנו את התמונות בתערוכה, פנו למשלחת הישראלית ולדנון בדרישה שלא להציג את התמונה בטענה שהיא "שנויה במחלוקת". אנשי האו"ם הציבו שלט בסמוך לתערוכה בו נכתב כי "התוכן המוצג הוא באחריות המציגים".

בעקבות מחאת האו"ם, השגריר דנון הגיב בזעם "אין גבול לאובססיה של האו"ם כלפי ישראל", טען דני דנון בתגובה. "ההחלטה לנסות לצנזר תמונה של חיות בטבע רק בגלל שמיקום הצילום הינו בבקעת הירדן היא שבירת שיא חדש של אבסורד. לא נאפשר שיצנזרו אותנו ונמשיך להציג בגאווה את ארץ ישראל היפה.

מנכ"ל רשות הטבע והגנים, שאף נאם באירוע פתיחת התערוכה אמר: "בעלי חיים וטבע צריכים לעמוד מעל לפוליטיקה וכחלק מהמכנה המשותף לכל העמים ולכל המדינות באשר הן".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.