בשב"כ מעריכים: "הפלסטינים הבינו שטרור לא משתלם"

במערכת הביטחון מעריכים כי בחודש האחרון חלה ירידה דרמטית במספר הפיגועים – מה שמוביל לדעיכה של גל הטרור שהחל לפני כחצי שנה.

בכיר בשב"כ התייחס היום לשקט היחסי והודה כי יש "ירידה משמעותית בכמות הפיגועים" { האינתיפדה הסתיימה?}

האינתיפדה השלישית הסתיימה? במערכת הביטחון מעריכים כי בחודש האחרון חלה ירידה דרמטית במספר הפיגועים – מה שמוביל לדעיכה של גל הטרור שהחל לפני כחצי שנה.

בכיר בשב"כ התייחס היום לשקט היחסי והודה כי יש "ירידה משמעותית בכמות הפיגועים" – אמר היום (ראשון) גורם בכיר בשב"כ בסקירה ביטחונית שערך בישיבת הממשלה.

על פי הנתונים שחשף השב"כ, בחודש מרס האחרון בוצעו 20 פיגועי טרור משמעותיים לעומת 78 פיגועים עם תחילתו של גל הטרור בחודש אוקטובר.

על פי השב"כ הסיבות המרכזיות לירידה המשמעותית במספר הפיגועים הם מהלכי סיכול נרחבים של ישראל אל מול גורמי טרור, הסיכול האפקטיבי אל מול חמאס שהגביר משמעותית את מאמציו להוציא פיגועים אל הפועל בתקופה זו (לרבות חטיפה והתאבדות), מהלכי הרתעה אפקטיביים למניעת פיגועים נוספים ופעילות נחושה אל מול ההסתה הפלסטינית.

 

בשבכ מעריכים כי מהלכים אלה הותירו תחושה בקרב הציבור הפלסטיני, ובקרב המפגעים הבודדים כי מעשי הטרור הינם חסרי תוחלת.

חצי שנה מתחילת ההסלמה בוצעו על ידי גורמי טרור פלסטינים כ-270 פיגועים וניסיונות פיגועים משמעותיים רובם במתווים של ירי, דקירה ודריסה. כתוצאה מפיגועים אלה נהרגו 29 ישראלים וארבעה אזרחים זרים. כמו כן נפצעו כ-250 אזרחים נוספים.

.השב"כ ומערכת הביטחון סיכלו מעל כ-290 פיגועים משמעותיים מתחילת 2015 (רובם בששת החודשים האחרונים) מהם 25 פיגועי חטיפה ו-15 פיגועי התאבדות.

 

"לצד מאמצי הסיכול ניתן לראות אפקטיביות רבה בסיכול טרור יהודי ובדגש על חשיפת התשתית שביצעה את פיגוע דומא ופיגועים נוספים (הצתת כנסיית "הלחם והדגים" ועוד). אלה תרמו גם הם להרגעת המצב", אמר הבכיר בשב"כ, שציין כי עם זאת עדיין מורגשת מתיחות רבה בשטח וקיימים גורמים שונים (בעיקר גורמי טרור פלסטינים ונוספים) הפועלים ללא לאות לערער היציבות.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. זה לא הסיבה, לדעתי.

  זה בגלל שטפלו ברוצחי אבו חדייר

  מבחינת הערבים,

  רצחו לכם 3 נערים?
  בסדר, תחסלו את אלה שרצחו, מה אתם רוצחים לנו נער?

  ועוד שהמשטרה פצעו את בן דודו של אבו חדייר, ועוד הרגו כמה, זה הוסיף שמן רב למדורה.
  ולקח זמן רב עד שזה נרגע, זה להערכתי.

  הראייה:
  הפיגוע בהר נוף היה נקמה מפורשת על רצח אבו חדייר בגלל שרוצחיהם של אבו חדייר היו גרים בהר נוף קרוב מאוד לבית כנסת שאירע בה הרצח הזוועתי.

  זה ההגיון של הערבים, סוף.

  מנתח בכיר |
  הגב