האישה שגייסה את ליצמן נגד מקדונלד'ס (וידאו)

ד"ר צ'אן נפגשה עם שר הבריאות ליצמן, שהכריז על מאבקו במקדונלס'. ברשתות האמריקניות CBS ו-ABC בחרו לא לדווח כי שר הבריאות הישראלי יוצא במאבק למען תזונה בריאה, אלא כתבו בכותרות שליצמן מכריז חרם על מקדונלד'ס {מאחורי הקלעים}

מי עומד מאחורי המאבק של ליצמן  ברשת הבורגרים? ראש ארגון הבריאות העולמי מרגרט צ'אן הכריזה מלחמה גלובאלית למען תזונה נכונה ולבלימת צריכת הג'אנק פוד.

 באדיבות רשת


ד"ר צ'אן נפגשה לצורך העניין עם שר הבריאות ליצמן, שהכריז על מאבקו במקדונלס'. ברשתות האמריקניות  CBS ו-ABC בחרו לא לדווח כי שר הבריאות הישראלי יוצא במאבק למען תזונה בריאה, אלא כתבו בכותרות שליצמן מכריז חרם על מקדונלד'ס תחת הציטוט "מקדונלדס אאוט – לא במדינתנו".

"לפעילות שלנו בנושא קידום הבריאות יש חשיבות עצומה, אני יודעת שאתה שותף נאמן למהלך שלי להילחם בג'אנק פוד", אמרה ד"ר צ'אן לשר הבריאות הישראלי בסיומה של פגישה שנערכה בין השניים בתחילת השבוע.

יצוייין כי בזכות הלחץ שמפעיל הארגון, רואות היום מדינות רבות בעודף משקל והשמנה של ילדים ומבוגרים כמגפה של המאה ה-21. כך למשל במספר ממדינות אירופה הממשל מפעיל רגולציות להגבלת הפרסום של מזון מהיר ובבריטניה, החלוצה בתחום, נאסר פרסום בטלוויזיה של מזון עשיר בשומן, סוכר ומלח במהלך שידורי תכניות ילדים.

"מדהים איך המזון המהיר חודר לשוק העולמי והג'אנק פוד הפך למצרך חדש בתזונה העולמית", הוסיפה צ'אן. "ממשלות צריכות להגדיר קריטריונים – אילו סוגי מזון מסוכנים וצריכים להיות תחת מגבלות שיווק"

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.