האיש הכי קרוב לביבי: מי אתה ארי הרו?

האיש הקרוב ביותר לבנימין נתניהו בלשכתו חתם היום על הסכם עד מדינה, מה הסתיר הרו? צפו

האיש שחתם על הסכם עד מדינה עם ראש הממשלה היה עימו בקשר צמוד ב-15 השנים האחרונות. בחדשות 2 שירטטו פרופיל מקיף על האיש  שחוקרי להב 443 שמו את היד. ארי ארו.

יועז הנדל מקורבו של ראש הממשלה ושימש כראש לשכתו בעבר מספר לערוץ 2 על עד המדינה "צריך להבין, הרו הוא בן אדם שישב על הציר שבין הפוליטי לאישי", הוא מספר.  "בין המשפחה של רה"מ לבין הלאומי, הלשכה והבית, ובצירים האלה התרחשו כל מיני, אני אגיד אפיזודות מהתחום האפור, שחלקן זה גם השאלה מהי מתנה. אני חושב שמי שקשור לפרשה כנראה מודאג ודואג".

אודליה כרמון, לשעבר יועצתו של נתניהו סיפרה על הרו  כי הוא האיש המרכזי בבלפור "מה שארי הרו עשה זה היה על פי בקשתו המפורשת של נתניהו, בכל פעולותיו. אני משערת שזה מדיר שינה מעיניו".

הרו הוא בן 44, יליד ארה"ב, חובש כיפה סרוגה משפחתו  עלתה מארה"ב לישראל והתגוררה בשומרון. בשנת 2002, כשהוא רק בן 29, הוא נקרא אל הדגל והחל לשמש כיועצו לקשרי חוץ והממונה על גיוס תרומות בחו"ל. "הרו לא רואה את מה שהוא עבר בלשכת ראש הממשלה כאיזשהו מין קומבינה בסגנון זקן-אולמרט", טוען עמית סגל. "הוא חווה את זה כמי שבא לשרת את מדינת ישראל, לכן העובדה שהוא חותם על עסקת עד מדינה היא מטלטלת פעמיים, כי באמת מדובר באיש, וזאת לא קלישאה, הכי קרוב לראש הממשלה וכי בתודעה שלו הוא מספר על מה שהיה שם לא מגיע עם מסמכים שחושפים שוחד שחיתות והפרת אמונים, הוא נקלע לסיטואציה וזו התוצאה".

הרו  היה אחראי כל הכסף של ראש הממשלה. הוא  עמד בראש ארגון ידידי הליכוד בארה"ב ששמו נקשר בפרשת "ביביטורס" ושדרכו, חשדו במשטרה, מימנו גורמים פרטיים את נסיעות נתניהו ומשפחתו לחו"ל.

הרו עם נתניהו (צילום: פלאש 90)

 

"זה ממש מפריע לי שאף אחד לא שם לב לברור מאליו",  כך הגיבה אמו של הרו בשיחת טלפון לערוץ 2. "כל התרגיל הזה נגד ארי ונגד כל מי שסביב ראש הממשלה, היה כדי לתפוס את ביבי. מה שאני יכולה להגיד לך זה שארי הוא אחד האנשים הכי מכובדים ואמינים שאני מכירה".

בסוף השבוע חתם הרו על עסקת עד מדינה לפיו הוא לא יכנס לכלא וייקנס בסכום כספי בלבד.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.