החברים מהקומה השישית בספרא:"רוזן הגזים" (וידאו)

האישים שמכירים יותר מכל את מסדרונות ספרא, האנטי תזה לרוח השחיתות שנשבה במסדרונות הקומה השישית מביעים ביקורת בראיון ל'קוקר' על החלטת השופט רוזן להחמיר עם אולמרט – צפו

האיש שמכיר יותר מכל את מסדרונות ספרא, האנטי תזה לרוח השחיתות שנשבה במסדרונות הקומה השישית,הוא, ח"כ אורי מקלב, שכיהן כחבר מועצת העיר ירושלים ושימש בשורה של תפקידים בעירייה לצד כוכבי פרשיית הולילנד.  מקלב, עניו, צנוע ונעים הליכות, פעילותו המסורה למען הכלל הביאו אותו למסדרונות הכנסת, שם פגשנו,  בח"כ אורי מקלב לשעבר סגן ראש עיריית ירושלים.

 בראיון מיוחד ל'קוקר' הוא מגיב לראשונה על גזר הדין שהתקבל  הבוקר בבית המשפט בתל אביב על ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט לשעבר גם ר"ע ירושלים וכן על כמה מבכירי העירייה בפרשת הולילנד.

"אין ספק שזה יום קשה לנאשמים", הוא פותח באמפתיה האופיינית, ומרחיב,"למשפחה לחברים.אלו שעבדו יחד". מדובר בפסק דין מרחיק לכת קשה מאוד ודי שלא משהו שאנחנו מכירים ורגילים עד היום.

מקלב מטיח ביקורת כלפי השופטים ואומר:  "קשה להבין שיש שופט מחמיר ושופט לא מחמיר, ההרגשה כאן מאוד קשה שהפסיקה כאן לא אישית כלפיהם ולאישומים אליהם אלא יותר כתפיסה משפטית ובמקרה כאן אנשי ציבור מהשורה הראשונה  ישלמו כדי לחנך את הציבור". הוא מסביר, "לא יכול להיות שדבר כזה יעשה על גב ועל חשבונם של אותם האנשים ומשפחתם".

כמי שמכיר קצת את הנסיבות במשפט צריך לקחת בחשבון שרוב המשפט מבוסס על עדות של עד המדינה כל המורכבות שבינהם אף אחד לא הודה בלקיחת שוחד.הפסיקה גם ההכרעת הדין הייתה על סמך נסיבות פסיקה לא בגלל דברים שהם ברורים אלה כהכרעה וניתן לפרשנות

לסיום מביע מקלב תקווה עבורם שהערעור ישנה את המצב. "ההרגשה לא טובה שבית המשפט והפרקליטות עובדים בחשיבה אחת בזמן שבית המשפט אמור להיות הגורם המאזן, ולא אותו אחד שזורם יחד עם הפרקליטות. גזר הדין מחזיר אותי לימים הראשונים של המעצרים של האנשים שהמשטרה הלכה לשופט אחד שהוא האריך במעצרים ארוכים בלי פופורצייה.

מקלב מסכם: "הפסק הזה פוגם במעמד אישי הציבור באופן כללי מעמדם כבר פחת בקרב הציבור בכל הראשויות במעמדם .

השני שפגשנו היה ח"כ ניסים זאב שאומר בשיחה ל'קוקר' כי זה יום עצוב ."לדעתי אין שום פרופצייה בין האנשים ובין העבירות. "אין מקום בעולם שראש ממשלה ואישי ציבור ברמה הזאת שיקבלו כ"כ הרבה שנות מאסר ונשפטים ע"י שופט יחיד, מינימום היה צריך להיות בכזה משפט שלושה שופטים".

לדברי זאב, "גם אם אולמרט  מעד צריך לזכור שראש ממשלת איטליה ברלוסקוני שהיה לו קופה של שרצים מסביבו בכל זאת נתנו לו עבודות שרות ולא מאסר בגלל היותו ראש ממשלה.יש מקום להתחשב באנשים שתרמו למדינת ישראל.

על הנאשמים החרדים הוא אמר:"אני מכיר את הרב שמחיוף כאדם ישר, עדין נפש. "על הפסק דין אני לא הולך לערער זה תפקידו של הנאשם". הוא אומר,  "היה צריך לקחת בחשבון את תרומתו לעיר ירושלים, וגם אם הוא מעד אז צריך להיות שיהיה קצת מידה של רחמים עלו במקרה הזה. הפסק דין מוגזם בהחלט.היו צריכים לנהוג יותר בחסד וברחמים.

 צפו בראיון

סייעו בכתבה: עקיבא פלד וישראל שקולניק

 

5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. מדינה הפוכה, גנבים ברחובות וצדיקים בכלא………… יפי נפש השופט הכל בשם הדמוקרטיה רצה בסך הכל כותרות שנלחם בשחיתות, הוא בעצמו המושחת שמרשיע חפים מפשע כמו אורי לופוליאנסקי וכו'………..
    יש אלוקים בשמים!!!!!!!!!!!! אתם תראו.!!!!!!!!!!!!!! המשיח בדרך……

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב