הכירו: האיש שפועל להעלות את אלי כהן לישראל

איש העסקים "הרוסי קווקזי" ברוך ליוייב טוען כי הוא פועל מול הדרגים המדיניים ברוסיה בסוגיית הבקשה הישנה להעלות את עצמותיו של אלי כהן ז"ל. בשיחה ל'אקטואליק' הוא טוען כי ישנה התקדמות בנושא

התפתחות בסוגיית העלאת עצמות המרגל אלי כהן מסוריה: איש העסקים "הרוסי קווקזי" ברוך ליוייב טוען כי הוא פועל מול הדרגים המדיניים ברוסיה בסוגיית הבקשה הישנה להעלות את עצמותיו של אלי כהן ז"ל. בשיחה ל'אקטואליק' הוא טוען כי ישנה התקדמות בנושא, וכי "בחודשים האחרונים הוא פועל בדרכים דיפלומטים מול גורמים שונים ברוסיה בכדי להעלות את עצמותיו של אלי כהן לישראל".

לדברי ברוך ליוייב: "מקורבי הנשיא המוסלמי רמזן קאדירוב  המשמש כנשיא צ'צניה – יד ימינו של פוטין, הראו נכונות לסייע בהעלאת עצמותיו של המרגל הישראלי בסוריה".

"צריך לנצל את המצב בו הקשרים של רוסיה חזקים עם דמשק", הוא סבור. "צריך ללחוץ סביב נושא כאוב זה של מצות העלאת עצמות יהודי שפעל עבור מדינת ישראל". לטענתו, "אין לסורים ולחבריהם מה לעשות יותר בארונו של אלי כהן זצ"ל, וצריך לזרז את העניין מולם לפני שיסגר חלון ההזדמנויות". הוא מבקש מהציבור חרדי שיעתיר בתפילות להשבת עצמותיו ארצה, "דיברתי עם רבנים  וקיבלתי ברכות למען הצלחת העניין שנראה קרוב מתמיד".

לפני כשנה, ראש ממשלת רוסיה מדוודב ביקר בישראל. בפגישתו עם נתניהו עולה נושא רגיש מעבר לאלה הבוערים על סדר היום – נושא העלאת עצמותיו של המרגל הישראלי.

כמו כן, רשת  LBC הלבנונית דיווחה לפני כשנה, שהאופוזיציה הסורית תמסור את גופתו של המרגל אלי כהן לידי ישראל, שהוצא להורג בסוריה ב-1965.

בשנה שעברה פרסמה האופוזיציה הסורית תיעוד בו נראה אלי כהן מובא לתליה על הגרדום ולאחר מכן ארונו מובא לתוך רכב לקול מצהלות ההמון.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.