האלוף במיל' והיועץ לביטחון לאומי יעקב עמידרור: הבניה בגדה גורמת לישראל לאבד את תמיכות ידידותיה

האלוף במיל' יעקב עמידרור שאמור לצאת בשבוע הקרוב לארצות הברית, כדי לתאם את ביקור אובמה בישראל, לארצות הברית יצא עמידור יחד עם עמיתו ללכשה עו"ד יצחק מוכלו, בשבועות האחרנים בלשכת ראש הממשלה התבטא בחריפות נגד הבניה בהתנחלויות ובגדה, ואמר כי הבנייה בהתנחלויות "גורמת לישראל לאבד גם את תמיכתן של ידידותיה הגדולות ביותר במערב". בלשכת ראש הממשלה סירבו להתייחס לדברים. כך מדווח הבוקר עיתון 'הארץ'

האלוף עמידרור הינו חובש כיפה ודעתו האידאולוגית נוטה ימינה, אך כבר בעבר גם התבטא והתנגד בצורה חריפה עוד יותר להודעה על קידום הליכי התכנון והבנייה בשטח E1 השנוי במחלוקת בין מעלה אדומים לירושלים והתריע מראש מפני התגובה הבינלאומית החריפה למהלך. לעמדתו של עמידרור בנושא ההתנחלויות שותף גם שליחו המיוחד של ראש הממשלה, עו"ד יצחק מולכו, שמחזיק את התיק הפלסטיני בלשכת נתניהו.

עמידרור ומולכו ייצאו בשבוע הבא לוושינגטון כדי להכין את ביקורו של הנשיא אובמה בישראל, שצפוי להתקיים בין ה-20 ל-22 במרץ. עמידרור, מונה מטעמו של נתניהו לרכז את פעילות כל משרדי הממשלה לקראת הביקור, וייפגש עם מקבילו האמריקאי טום דונילון ועם ראש הסגל בבית הלבן דניס מק'דונו. לצד קביעת לוח הזמנים המפורט של הביקור וסגירת הסוגיות הטכניות והלוגיסטיות, יתאם עמידרור מול האמריקאים את סדר היום המדיני במיוחד בסוגיה הסורית והאיראנית.

מולכו יצטרף לחלק מפגישותיו של עמידרור אך יקיים גם פגישות נפרדות עם שר החוץ ג'ון קרי ועם בכירים נוספים בעניין האפשרות להתנעת התהליך המדיני עם הפלסטינים.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.