האלוף מרדכי בביקורת על שגרירי האיחוד האירופי

מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף יואב (פולי) מרדכי בתדרוך לשגרירי האיחוד האירופי: ״אני נדהם מאי התייחסותכם ופועלכם לפתרון הסוגייה ההומניטארית של חללי צהל ברצועת עזה"

מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף יואב (פולי) מרדכי, סקר ותדרך היום (ג') על סוגיות בנוגע למזרח התיכון ולזירה הפלסטינית בפני 28 שגרירי מדינות האיחוד האירופי ועשרות דיפלומטים נוספים, וזאת במסגרת ועדת הביטחון והמדיניות של האיחוד האירופי.

במסגרת דבריו אמר המתאם: ״אני יושב מול כל הנוכחים בפורום המכובד הזה ונדהם כי במשך שנים איש אינו פוצה פה ואף אחד באיחוד האירופי לא התייחס לסוגייה ההומניטארית הישראלית. ישנם  שני חללי צה"ל (שאול אורון וגולדין הדר) שגופותיהם טרם הוחזרו למשפחותיהם כמו גם שני אזרחים ישראלים".

"בעוד אנו פועלים לסייע במישור ההומניטארי לאוכלוסייה הפלסטינית, אין זה אלא טבעי כי אנו מצפים ללחץ בינלאומי שיביא לפיתרון הסוגייה ההומניטארית הישראלית", הוסיף מרדכי.

הוא פנה אל השגרירים והוסיף, "אני דורש מכם לחתור לכדי לחץ אפקטיבי על היישות החמאסית הטרוריסטית ועל הרשות הפלסטינית שמאז הפיוס עם חמאס נושאת אף היא באחריות. אני אומר לאיחוד האירופי ולקהילה הבינ"ל : נאה דורש, נאה מקיים – גם בהיבט כיבוד החוק הבין לאומי״.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.