האלוקיסטיות: לבושות בפריצות, אוכלות ביום כיפור

כתבת 'ידיעות אחרונות' אריאלה שטרנבוך מפרסמת הבוקר כתבה נרחבת על האלוקיסטיות : קבוצה של חסידות, וגם חסידים, שבטוחות שהרבי חי ושהגאולה כבר כאן – ולפיכך הם לא צמים בתשעה באב וגם לא ביום כיפורים, וגם לבושות בפריצות, בחסידו חב"ד מתנערים מהם בתוקף אך הקבוצה בשלהן. { הכת החב"דית}

כתבת 'ידיעות אחרונות' אריאלה שטרנבוך מפרסמת הבוקר כתבה נרחבת על האלוקיסטיות : קבוצה של חסידות, וגם חסידים, שבטוחות שהרבי חי ושהגאולה כבר כאן – ולפיכך הם לא צמים בתשעה באב וגם לא ביום כיפורים, וגם לבושות בפריצות, בחסידו חב"ד מתנערים מהם בתוקף אך הקבוצה בשלהן

קבוצת הבנות יושבות  בתשעה באב ומרימים כוסית וגם אוכלים לסעודת תשעה באב. מדובר בפלג קטנטן בחסידות חב"ד, שלקחו את הכתרתו של הרבי כמשיח צעד אחד יותר מידי.

 

בכת החדשה  סבורים שהמשיח מגיע המצוות בטלות ולפיכך, שרה קנייבסקי, כבר הספיקה לטעום בשר חזיר – ואף בירכה. שרה  גם אכלה ביום הכיפורים, חזותה החיצונית לא מעידה על כך שהיא חרדית.  גם יואל קראוס,  הזוי נוסף,  העלה לרשת את סרטון סעודת תשעה באב ומאמין באמונה שלמה שהמשיח כבר איתנו, ולכן  המצוות בטלות.

 

על פי הפרסום בידיעות, בחב"ד מזועזעים מהכת. "אלו האלוקיסטיות", אמרו,  "אסור לך לדבר איתן. הרבנים בשכונה הורו להתעלם מהן".

שרה,  רוצה שכל העולם יידע שהגאולה כבר כאן. "הכי היה לי קשה לאכול ביום כיפור, פחדתי ממש", סיפרה לידיעות,  "החזקתי חתיכת עוגה ביד ולא הצלחתי להכניס את היד לפה. אז פתחתי שוב את השיחה של הרבי וממנה הבנתי שהצום בטל. קראתי אותה, התבוננתי בתמונות של האדמו"רים שהיו תלויות לי כאן בסלון, ומהם קיבלתי את הכוח לאכול ביום כיפור".

 

את הרבי היא רואה בתור מלך המשיח, "אני ידעתי שהוא חי!" היא אומרת לידיעות. "אני יודעת שזה רק ניסיון. לא הבנתי למה אנשים בוכים. רצתי לנקות את הבית והייתי בטוחה שמיד הרבי יתגלה כמשיח. היו עוד אנשים בלוויה שצעקו שהרבי חי ואפילו רקדו עם תופים".

 

 

"גם ביום כיפור עשיתי את זה. באתי עם בשר, לחם וקולה שקניתי בדרך וישבתי בין הנשים המתפללות ואכלתי. היה לי קשה לעשות את זה, אבל הרגשתי שזה מה שנדרש ממני. שכולם יידעו שהגאולה כבר כאן והצומות בטלים".

 

 

הכת  החבדית  הפסיקה להקפיד על לבוש צנוע, משום "שאין יצר הרע "ולכן אפשר להסתובב כמו לפני חטא עץ הדעת  בעירום. "היה לי מאוד קשה להוריד את הפאה", אומרת  שרה לידיעות. "אחרי שנים שהשיער מכוסה הוא לא נראה טוב, והעדפתי להיות עם פאה. היום אני משתמשת בה כמו ליידי גאגא. היא שמה פאה ליופי, אז גם אני".

 

לעומתה,  יואל קראוס מבית"ר עילית, חבר קרוב של שרה,  מתחרט  על הארוחה הפומבית בתשעה באב  "עשיתי את זה כי הדבר הזה היה צריך לצאת בעולם", הוא אומר. "יש דברים שמתחילים כהר געש, כמו זה, ואז מתאזנים. אני לא יודע איך אנהג בצומות הבאים, אם אעשה קידוש כזה פומבית או בהיחבא עם ילדיי".

13 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. חבד אם אתם שותקים עכשו אז אתם עוד כת ללא רבי אתם כלום באמת

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. מדוע עושים סיפור מ3-4 משוגעים
  לדאבוני פגשתי כמה כמה מתלמידי שך שיש להם כל מיני ספיקות באמונה ועד לאפיקורסוס ממש רל וזה לא בגלל שחסר להם מברג במוח אלא מפני הכרח שכלי רל והשם ירחם(כמובן שאין הכרח שכלי לאפיקורסוס אלא שכך טענו לפי דעתם הקצר והשם ירחם)

  איש יהודי |
  הגב
 3. למה לכתוב שטויות שהן לא צנועות,סתם הוצאת דיבה
  בשביל מה

  דוד |
  הגב
 4. הרבי חי והגאולה כבר כאן כי כך הרבי אמר וחתמו על זה גדולי ישראל,
  הקשר ישירות לקבוצה הזאת לא קיים
  סתם מקנאים ורוצים לצאת נגד אז מביאים כזאת כתבה

  דביר |
  הגב
 5. כמה גדול הרב שך … כמה צפה עתידות…אם לא היה נלחם במגמות אלו . מספר ההזויים היה גדול הרבה יותר.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • הרב שך יצא נגד חבד בגלל שהוא רצה להיות ראש ישיבה בחבד ולא קבהרב לו אותו.
   שך רדף את הציבור הליטאי הוא אמר על הרב חיים גרנימן שהוא טרייף האם אתה באמת אוחז שהוא טרייף אני לא. אפילו רוב תלמידיו של שך לא מקבלים את דבריו

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב
   • אל תבלבל במוח. אתה מערבב נושאים. בנושא חב"ד הוא צדק ובגדול !!
    תסביר לי מה זה "יחי אדונינו ורבינו וכו' האם הוא חי ? .אסור להתעלם שיש חלק בחבד שהם הזויים ויש סממנים של כת משיחית עם מאפיינים אפיקורסיים.

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב