האלוקסטית: "הרבי אמר לאכול ביום כיפור" (הקלטה)

שבוע לאחר חשיפת ' ידיעות אחרונות' על הכת האלוקסטית בחב"ד, עלתה לשידור בגלי צה"ל האלוקסטית שרה קנייבסקי, , האזינו. { ראיון הזוי}

שבוע לאחר חשיפת 'ידיעות אחרונות' על  הכת האלוקסטית בחב"ד,  עלתה לשידור בגלי צה"ל שרה קנייבסקי, האלוקסטית שסבורה כי הגאולה כבר כאן,"אכלתי ביום כיפור כי הרב מלך המשיח אמר לאכול בכיפור", אמרה וסיפקה הסבר, "אז ימלא שחוק פינו".

המראיין הראל סגל הקשה על האלוקסטית שהרבי מחב"ד התנגד בתוקף להתנהגותה ולביטול המצוות, אך היא  התעקשה כי כך סבור הרבי. המראוינת אף נשאלה כמה אנשים שותפים לכת וגימגמה כי רק היא ואולי יש עוד.

 

דובר חב"ד מנחם ברוד  פרסם טור לידיעות אחרונות בו הוא מבהיר כי מדובר ב"קומץ" קטן , וכי כל חסידות חב"ד מתנערת ממנה בצורה מוחלטת – פרט שהודגש גם בכתבה של שטרנבוך.

כזכור, בכתבה שפורסמה בידיעות אחרונות  נכתב כי קבוצת הבנות יושבות בתשעה באב ומרימים כוסית וגם אוכלים לסעודת תשעה באב. מדובר בפלג קטנטן בחסידות חב"ד, שלקחו את הכתרתו של הרבי כמשיח צעד אחד יותר מידי.

 

בכת החדשה  סבורים שהמשיח מגיע המצוות בטלות ולפיכך, שרה קנייבסקי, כבר הספיקה לטעום בשר חזיר – ואף בירכה. שרה  גם אכלה ביום הכיפורים, חזותה החיצונית לא מעידה על כך שהיא חרדית.  גם יואל קראוס,  הזוי נוסף,  העלה לרשת את סרטון סעודת תשעה באב ומאמין באמונה שלמה שהמשיח כבר איתנו, ולכן  המצוות בטלות.

על פי הפרסום בידיעות, בחב"ד מזועזעים מהכת. "אלו האלוקיסטיות", אמרו,  "אסור לך לדבר איתן. הרבנים בשכונה הורו להתעלם מהן".

שרה,  רוצה שכל העולם יידע שהגאולה כבר כאן. "הכי היה לי קשה לאכול ביום כיפור, פחדתי ממש", סיפרה לידיעות,  "החזקתי חתיכת עוגה ביד ולא הצלחתי להכניס את היד לפה. אז פתחתי שוב את השיחה של הרבי וממנה הבנתי שהצום בטל. קראתי אותה, התבוננתי בתמונות של האדמו"רים שהיו תלויות לי כאן בסלון, ומהם קיבלתי את הכוח לאכול ביום כיפור".

את הרבי היא רואה בתור מלך המשיח, "אני ידעתי שהוא חי!" היא אומרת לידיעות. "אני יודעת שזה רק ניסיון. לא הבנתי למה אנשים בוכים. רצתי לנקות את הבית והייתי בטוחה שמיד הרבי יתגלה כמשיח. היו עוד אנשים בלוויה שצעקו שהרבי חי ואפילו רקדו עם תופים".

"גם ביום כיפור עשיתי את זה. באתי עם בשר, לחם וקולה שקניתי בדרך וישבתי בין הנשים המתפללות ואכלתי. היה לי קשה לעשות את זה, אבל הרגשתי שזה מה שנדרש ממני. שכולם יידעו שהגאולה כבר כאן והצומות בטלים".הכת  החבדית  הפסיקה להקפיד על לבוש צנוע, משום "שאין יצר הרע "ולכן אפשר להסתובב כמו לפני חטא עץ הדעת  בעירום. "היה לי מאוד קשה להוריד את הפאה", אומרת  שרה לידיעות. "אחרי שנים שהשיער מכוסה הוא לא נראה טוב, והעדפתי להיות עם פאה. היום אני משתמשת בה כמו ליידי גאגא. היא שמה פאה ליופי, אז גם אני".

 

6 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. ככה זה שאין רבי. לא יתכן קבוצת אנשים ללא רבי זה נגד פרקי אבות עשה לך רב כאן בעולם הזה מקרב אחיך שום תשים עליך מלך
  גם כשמשה רבנו נפטר מונה יהושע בן נון
  אנשי חבד אתם בעצמכם על ידי העקשנות שלכם מעצימים המתנגדים שלכם ונותנים לתופעות כאלה לצמח מתחת לאפכם
  חייבים רבי עכשו

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. אשה אחת מתוך עשרות או מאות אלפים (! ) האם זה קומץ?
  חבר'ה קצת פורפוציה. מצטרף למגיב יוסי לא שווה יחס

  דודי |
  הגב
 3. למה רק בחב"ד קורים כל כך הרבה תופעות הזויות כאלו?
  אני לא מחפש תשובה. כל אחד יודע אותה.

  דור2000 |
  הגב