חודש לבחירות: 'יהדות התורה' מעבירה הילוך

בחירות 2015 ב'יהדות תורה' • מחר פתיחת המטה הראשי ב'פתח תקווה' בהשתתפות צמרת התנועה וחברי הכנסת • ב"יהדות התורה" מקווים לשבור את מחסום שבעת המנדטים. הגורמים המעודדים: הריבוי הטבעי, ספרדים חרדים מאוכזבי ש"ס שמצהירים כי הפעם יצביעו ג', וכוחו של המועמד השמיני אליעזר סורוצקין.

מחר זה קורה: המטה המרכזי של 'יהדות התורה' ייפתח ברחוב פינסקר 70 ב'פתח תקווה'. באירוע שתחילתו בשעה:19:30 צפויים להשתתף חברי הכנסת של המפלגה, נציגי'יהדות התורה' ברשויות המקומיות, חברי מטה ההסברה ועשרות נציגי ופעילי המפלגה.

ב"יהדות התורה" עמלו השבוע על גיבוש קמפיין הבחירות של המפלגה. ב מטה ההסברה של המפלגה, הדליפו רק חלק אחד מתוך קמפיין המפלגה – הסיסמה שכנראה תיועד לציבור החרדי פנימה: "בחירה לדורות – או בכייה לדורות". על פי הקו ההסברה המתגבש, יהדות התורה תאמץ את הסיסמה ותשתמש בה כדי להתמודד עם עקב האכילס המובהק של הציבור החרדי: סוגיית גיוס בחורי הישיבות והגזירות הקשות על עולם התורה.

ב"יהדות התורה" ערכו קבוצות מיקוד ועבודות פילוח של כלל החוגים החרדיים והובעה הערכת מצב שלפיה "הסכנה המוחשית המרחפת עתה על כלל עולם התורה ונגזרותיה בכל תחומי החיים של הציבור החרדי תהווה זרז מכריע בשינוע המוני מצביעים אל הקלפיות ביום הבחירות".

תקציב הבחירות של המפלגה עומד על למעלה מ-8 מיליון שקל, שיתקבלו ממימון הבחירות שמקבלת יהדות התורה מהמדינה. מספרם של ח"כי המפלגה, הכוללת את אגודת ישראל ודגל התורה, מגיע כיום ל-7. לפי ההערכות, המפלגה צפויה לשמור על כוחה או להתחזק במנדט נוסף. לפיכך, התקציב צפוי לכסות את כל ההוצאות.

ב"יהדות התורה" מקווים לשבור את מחסום שבעת המנדטים. הגורמים המעודדים: הריבוי הטבעי, ספרדים חרדים מאוכזבי ש"ס שמצהירים שהפעם יצביעו ג', והכנסתו של יו"ר 'לב לאחים' אליעזר סורוצקין כמועמד השמיני ב'יהדות התורה'.

גידולה הצפוי של "יש עתיד" והתקפותיה נגד המגזר החרדי מבטיחים ל'יהדות התורה' ברכה אלקטורלית, מאחר שהיא צפויה להמריץ את המצביעים החרדים להגיע אל הקלפיות. לדעת אחדים ממסבירני הציבור החרדי, עצם העובדה ש"יש עתיד" מעלה את נושאי "דת ומדינה" לכותרות תסייע ל"יהדות התורה" לגייס אפילו מצביעים שאינם חרדים. בעבודתם מול מצביעים אלו ייאלצו הקמפיינרים של יהדות התורה, להפנים את מה שהקמפיינרים של ש"ס עדיין לא הפנימו.

בכיר ב'יהדות התורה' מגיב בשיחה עם כתב 'קוקר' לטענות על פתיחה מאוחרת של מטה המפלגה: כי "ניסיון העבר הוכיח שהשלד המרכזי והרחב של הציבור החרדי בא להצביע לאחר שרבניו מורים להצביע. הדברים מקבלים משנה תוקף לאחר שנתיים עם לפיד. הציבור חש בגזירות. היכן צריך להשקיע? ביום הבחירות למשל. יש כאלה שטכנית מתקשים להגיע לקלפיות – שם צריך להיות מענה רחב", אומר הבכיר.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. משעשע לחשוב שיש אנשים החולמים על מספר שמונה……ואף שבע הוא מוגזם…..הלואי ונגיע לשישי……כדי לנו להנמיך ציפיות,כדי שלא נתרסק בתוצאות הבחירות.

    מציאותי |
    הגב