"האליטה האשכנזית במסע תעמולה נגד ש"ס"

בעקבות ההתקפות: הפרשן לענייני חרדים של ערוץ 10 אבישי בן חיים יוצא בדף הפייסבוק שלו להגנתו של דרעי וטוען כי מדובר במסע תעמולה גזעני של האליטה האשכנזית בישראל כנגד המזרחיים

בעקבות שורת החשיפות של 'ישראל היום' שמביכים את יו"ר שס אריה דרעי,הפרשן לענייני חרדים של ערוץ 10, ד"ר אבישי בן חיים, יוצא בדף הפייסבוק שלו להגנתו של דרעי וטוען כי מדובר במסע תעמולה גזעני של האליטה האשכנזית בישראל כנגד המזרחיים, "האליטה האנטי מזרחית מהימין (הדתי בעיקר) סימנה ומסמנת לחוקרים שצריך להוריד את דרעי". הוא כותב בראשית דבריו.

"אפשר לשמוע בימים אלה קולות של שסניקים שמזלזלים בסדרת הפרסומים נגד יו"ר מפלגתם. זהו חוסר הבנה מוחלט של האפקט העצום של מסע התעמולה הממושך נגד ש"ס". הוא סבור.

בן חיים ממשיך ומנמק: "לטוענים כי האליטה משמאל סימנה ומסמנת לחוקרים ולמערכת החוק שצריך להוריד את ביבי, כדאי לשים לב כי האליטה האנטי מזרחית מהימין (הדתי בעיקר) סימנה מסמנת לחוקרים שצריך להוריד את דרעי. עוד יגיע המועד להסביר עד כמה חקירת דרעי השנייה אפילו מרחיקת לכת יותר מהחקירה הראשונה בהנחות היסוד מושפעות התעמולה הגזענית המובילות אותה. (א. השסניק הוא שיילוק בן עדות המזרח שכל מה שמעניין אותו זה בצע כסף וליטרת הבשר של בדצ בית יוסף.

לדבריו, "יש לחקור אותו בצל הסטריאוטיפ הגזעני הזה, האליטות עבדו על הטמעתו קשה ב. למזרחי ולילדיו לא אמורות להיות דירות ג. פוליטיקאי מזרחי מאיים שמצליח לגרום למזרחים להצביע עבור עצמם צריך להחקר מאיפה השיג כל שקל בחיים שלו – כדאי לשים לב לדגש הזה, אין עוד חקירות כאלה. היה זה פרופ' אמנון רז קרקוצקין שהסביר את אלמנט הרדיפה העדתית המובהק בפרשת דרעי הראשונה בעובדה המדהימה שאין דומה לה לגבי שום פוליטיקאי אחר שכל משפט דרעי סבב סביב השאלה "מאיפה יש לפרענק דירה", בניגוד לסדר הישן והטוב.)

בן חיים טוען כי מסע התעמולה האנטי מזרחי נגד שס הצליח והוא בעל השפעה על מערכת החוק והמשפט ומתייצב כסיבה המרכזית להצלחת האליטות לרסק את כוחה של שס ולבריחת הבוחרים מהמעגלים הרחבים.

לסיום הוא מדגיש כי "מצבה הקשה של שס הוא קודם כל תוצאה של הרדיפה והדיכוי. כל ניסיון לספר את הסיפור ההיסטורי של המשבר בשס ומה שנראה כהתגשמות חלום האליטות לרסק את האיום המזרחי אחרת, הוא לא סתם שגיאה מגוחכת, הוא חלק מהדיכוי".

9 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אתה צריך להוסיף שגם השקופים המזרחיים היום נגד שס

  נמאס מהדמגוגיה
  הציבור בורח מהם
  גם אני אחד מן הבורחים מהם בשנתיים האחרונות לאחר הבחירות

  שקוף |
  הגב
 2. אבישי החילוני הכופר האתאיסט התועבה מה לך ולשס לספרדים ולדרעי לך לך לגוהה תרקב שם עם כל חבריך בעלי קוקו ופרצוף דביל

  אבישי החילוני הכופר האתאיסט התועבה מה לך ולשס לספרדים ולדרעי לך לך לגוהה תרקב שם עם כל חבריך בעלי קוקו ופרצוף דביל

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. אבישי אתה כנראה מהשקופים שדרעי דיבר עליהם.שקוף שאתה מקבל טובות הנאה על המצאותיך פרי דימיון של בודדים מהספרדים שמתעקשים להתקע במה שהיה פעם ונהנים מההתבכיינות

  דרעי בדיוק כמוך אוהב להתבכיין ולנסות לתקוע את כל הספרדים.ב"ה היום רוב רובם מפוקחים ולא קונים את ההזיות של דרעי וחבריו

  בני |
  הגב
 4. אבישי צודק במאה אחוז

  לכל המגיבים שונאי הרב אריה דרעי.. בושה לקרא את הזבל שלכם בולט מאד השנאה היוקדת בין המילים שלכם..אני דוקא חושב שזו רדיפה פוליטית בצורה הקשה שלה..והפעם יותר חמורה מפעם שעברה..גם אם הוא לא צדיק גמור..אם יחפרו לכם על כל תנועה ותזוזה שעשיתם כמו שמחפשים אותו כנראה שתשבו כמה שנים יפות בכלא…נמאס לראות לאיזה שפל אנשים מסוגלים להגיע מהקנאה …

  בנימין |
  הגב
 5. אבישי כמה דרקי משלם לך? שמעתי שליעקוב ריבלין הוא משלם 10000$בחודש אז שלא יעבדו עלייך תיזהר!!!

  לאבישי הנחמד של דרקי

  הדר |
  הגב
 6. אבישי הלו אנו לא בשנות ה-80 תתעורר ותעיר את מכלוף

  על מי אתם מנסים לעבוד?אתם משקרים את עצמכם .דרעי חזר לסורו שיחזור למעשייהו ואז אולי שס תחזור ל-7 מנדטים

  נתי מילוך |
  הגב
  • הצחקת אותי

   אבישי, קודם תאסוף ת'שער לא יפה לך פזור. שנית מעניין שכל ה"רדיפה" היא רק במשמרת של העבריין המורשע דרעי שמשתמש בציניות במרן גם לאחר פטירתו.
   אז זהו, גנב נשאר גנב מושחת נשאר מושחת. אגב לאלה שמתבלבלים, דרעי לא חזר לסורו הוא פשוט חזר למקום שבו הוא יכול לממש אותו.

   בני |
   הגב
 7. אני ספרדי מרוקאי ששמח מאד במפלת שס וכמוני כל משפחתי

  כן כמונו יש עוד הרבה שמתביישים בדרעי,דרעי עושה פילוג ובושות בקומבינות הישנות והאסורות והלוואי שהאליטה רוצים להפיל את שס ודרעי הם עובדים בשבילי כמרוקאי יותר מדרעי. דרעי ככלב שב אל קיאו .תקוע בריגשי נחיתות ושולח כתבים כדרוקר ובן חיים להתבכיין על גזענות שאני לא מרגיש בה כלל האינטרס של מכלוף לגרוף עוד כמה קולות של מסעודה ובדרך הוא משפיל את כל הספרדים שעומדים בזכות עצמם

  יוסף חיים |
  הגב