האם אורי אריאל יחבור לאלי ישי?

המגעים לאיחוד בין הסיעות בבית היהודי נקלעו למבוי סתום ואורי אריאל מצהיר: "נשתדל לשמור על זה אבל לא בכל מחיר" {הקרע בבית היהודי}

"פנינו ליו"ר הבית היהודי ואנחנו כבר הרבה זמן מנסים לקדם את נושא האיחוד או המיזוג ועל האפשרויות השונות שבו. לצערנו הרב אנו לא רואים התקדמות, וחבל. אבל אנחנו ממשיכים להתאמץ. נקווה שזה יגיע לדבר שכזה בהקדם, אבל ימים יגידו. כרגע זה לא נראה וחבל כי אנחנו חושבים שיש מקום לזה": כך אומר הבוקר יו"ר 'תקומה' (המהווה חלק מ'הבית היהודי') בראיון ל'גלי ישראל'.

אריאל התייחס לפרסומים לפיהם גורמים מסוימים במפלגה לא מעוניינים באיחוד השורות ואמר: "במקום לבזבז לנו את הזמן. שיגידו שהם לא רוצים, וחבל כי אני חושב שהם לוקחים על אחריותם עניין גדול וחשוב. אחדות היא ערך בפני עצמו, בוודאי בין שתי המפלגות הללו. ואני חושב שכן צריך לעשות מאמץ, אבל אם לא רוצים, שיגידו, זה נורא פשוט, גם 'לא' זו תשובה אצלנו. אנחנו בעד אחדות באופן כללי וגם במקרה הזה, ואנו נשתדל לשמור על זה אבל זה לא בכל מחיר".

ההתרחשות המתוארת לא אמורה לענין יתר על המידה את הרחוב והתקשורת החרדית, לולא ההנחה הסבירה כי במקרה של פיצול בבית היהודי יחברו אורי אריאל וסיעתו לאלי ישי ומפלגת 'יחד' במה שמסתמן כמיני מפץ בימין האידיאולוגי.

יצוין כי אמש היו אמורים השניים לסייר במשותף בכותל הרפורמי. אולם בשל אילוצי לו"ז של ישי סייר במקום אריאל לבדו.

כך או אחרת, החיבור בין השנים יבטיח כי הם יצלחו את אחוז החסימה, כאשר ע"פ סקרים שונים ערב הבחירות האחרונות איחוד שכזה עשוי להניב יבול של 7 מנדטים. כזכור, ערב הבחירות האחרונות בוטלה ברגע האחרון החבירה של אריאל לישי, ביטול שהתברר בסופו של יום כזה שהשאיר את ישי מחוץ לכנסת.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.