האם אסטרואיד ענק יפגע בעוד יומיים בכדור הארץ? (וידאו)

מומחה חלל בריטי חושש שאסטרואיד שמתקרב במהירות לכיוון כדור הארץ עשוי לגרום לאסון שיציב את החיים בעולם בסימן שאלה: "מדובר באסטרואיד ענק שיכול למחוק גם מדינה שלמה".

בהלה בעולם: אסטרואיד ענק עושה את דרכו לכדור הארץ וצפוי לפגוע בו תוך יומיים כך לטענת גורמים בתחום בבריטניה.

ב"דיילי אקספרס" המקומי, דווח כי  סוכנות החלל האמריקנית נאס"א מזהירה שאסטרואיד שקוטרו כאלף מטרים עשוי למחוק לחלוטין מדינה שלמה על פני כדור הארץ – לאחר שיחלוף קרוב מאוד למסלול ההתנגשות עם הכדור.
על פי הדיווחים שם, האסטרואיד, שמו ‘2014-YB35', נע לכיוון כדור הארץ במהירות 37 אלף קילומטרים לשעה. ב"דיילי מירור" הבריטי דווח שזה לא יוצא דופן שמטאורים חולפים בסמוך לכדור הארץ, אלא שאסטרואיד שחולף כל כך קרוב מה שדורש ערנות מוגברת.
"כל התנגשות עם האסטרואיד עשויה לשנות את פני כדור הארץ, לגרום לרעידות אדמה וגלי צונאמי ענקיים"" דווח בעיתון. ביל נפיר, פרופסור לאסטרונומיה, אף אמר שקיים "סיכון אמיתי" שהאסטרואיד יפגע בכדור הארץ: "הוא עלול לגרום לנזק עצום בקנה מידה גלובלי".

מומחים אחרים מטילים ספק שהאסטרואיד אכן יתנגש בכדור הארץ. לטענתם הוא יחלוף במרחק של יותר משלושה מיליון קילומטרים מכאן, די הרבה במונחים של כדור הארץ, פסיעה קטנה – במושגי חלל. העצם המאיים זוהה לראשונה על ידי מרכז החלל של קטלוניה בשנה שעברה – ומאז הוא תחת מעקב.

אותם מומחים טוענים שבעתיד, התנגשות של אסטרואיד בכדור הארץ היא תרחיש סביר בהחלט, שעלול להעמיד את הכוכב בסכנה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.