האם אריאל אטיאס פעל נגד החוק בתור שר השיכון? דו"ח מבקר המדינה טוען שכן

ערוץ 10 פרסם אמש כי בקרוב יתפרסם דו"ח חמור של מבקר המדינה, המציג ביקורת חריפה על שר השיכון לשעבר אריאל אטיאס. הדו"ח טוען כי אטיאס התערב לכאורה בהחלטות מינהל מקרקעי ישראל לטובת הציבור החרדי.

שר הבינוי והשיכון כיהן גם כיושב ראש מנהל מקרקעי ישראל, אך אסור לו לפי פרשנות ברורה של מבקר המדינה, שהייתה נהוגה במשך שנים, להתעסק בעניינים פרטניים. כלומר, לשר אסור להתעסק בבקשות של גופים או אנשים פרטיים – אבל לפי הדוח אטיאס עשה זאת. בשנת 2011 הדו"ח מביא בכ-50 מקרים בהם התערב אטיאס, וכן עוד מקרים שהתרחשו גם ב-2012. שתי נקודות עיקריות מעלה הדו"ח: הראשונה היא שההתערבות גורמת נזק כלכלי למדינה בכל מיני פרויקטים. הנקודה השנייה היא שהשר אטיאס דאג בעיקר לציבור החרדי.

לפי פרסום הערוץ, הרי שאחת הדוגמאות היא התערבותו לכאורה של אטיאס בעבודת המנהל בפרויקט "אחיסמך" בלוד. התכנון המקורי היה לבנות שם 3,000 יחידות דיור לאוכלוסייה מבוססת כדי למשוך אותה לעיר. אך, לטענת הערוץ, התערב השר אטיאס ונפגש עשרות פעמים עם אנשי המנהל, באופן שאינו מתועד. התוצאה היא שפרויקט "אחיסמך" הוסב כולו לאוכלוסייה החרדית.

בשיחה שניהל אטיאס לפני כמה שבועות עם מבקר המדינה, אמר אטיאס כי כך הוא רואה את תפקידו כיושב ראש המנהל, ואם הוא לא היה עוסק בבקשות פרטיות הוא היה רואה עצמו כמי שלא עושה את תפקידו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.