האם אתם קונים לתינוק שלכם ביגוד בטיחותי?

בגדי ילדים ותינוקות עלולים להוות גם סכנה של ממש לחייהם. לפניכם מידע שסייע לכם להלביש את הילדים בבגדים שיהיו גם בטוחים ולא רק אופנתיים

קניית בגד לילד ותינוקות היא אחד הדברים האהובים על הורים בכלל ועל אמהות בפרט. אין כמו בגדים קטנטנים, מתוקים וצבעוניים. אבל למרות שרוב ההורים שמים לב לסוג הבד, לגוון שלו, להוראות הכביסה שלו ואף מקדישים מחשבה לכך שהבגד יהיה אופנתי, רובנו שוכחים שעל בגדי ילדים גם להיות בטיחותיים.

למה אתם צריכים לשים לב כאשר אתם רוכשים בגדים לילדים? לפניכם הנחיות ארגון 'בטרם':

שרוכים – אותם חוטים ארוכים, דקים או עבים, עלולים להיכרך סביב צווארו של הילד תוך כדי משחק במתקן משחקים או אפילו בבליטה כלשהי במיטת התינוק ולגרום לחנק שעלול לסכן את חייו. לכן מומלץ מאוד לקנות בגדים ללא שרוכים או פשוט לגזור או לתלוש שרוכים קיימים ארוכים.

תפסנים מפלסטיק בקצות השרוכים – על מנת למנוע את פרימת חוטי השרוכים בבגדים, נוהגים היצרנים לכרוך את קצותיהם בתפסנים מפלסטיק, אותו תפסן עלול להינתק מהשרוך והפעוט עלול להכניס אותו אל פיו, לשאוף אותו ולהיחנק.

בגדים לתינוקות שרק נולדו – בעת קניית ביגוד ראשוני לתינוק, מומלץ לבדוק כי כל התפרים בבגד שטוחים, זאת על מנת למנוע את שפשוף עורו העדין של הילד.

חרוזים, קישוטים, כפתורים וחגורות – מומלץ מאוד שלא לקנות בגדים המעוטרים בחרוזים וקישוטים למיניהם, העלולים להינתק ממקומם (אם תוך כדי משחק, בשל תפירה רופפת או לאחר כביסות רבות), גם אותם עלול הילד להכניס אל פיו והם עלולים לגרום לחנק.

כפתורים – יש לוודא שכפתורי הבגד תפורים היטב ומקובעים לבגד, למניעת סכנת בליעה וחנק ולחזק כפתורים רופפים.

חגורות – עלולות להיתפס במתקני שעשועים, בדלת רכב ההסעה, ארונות, דלתות הבית ועוד. לכן יש לוודא כי הן אינן ארוכות וכי הן מקובעות לבגד היטב.

מידע כללי – על הבגד עצמו להתאים למידת הילד, כך שלא יהיה לוחץ מדי אך גם לא גדול מדי, דבר שעלול לסכנו בשעת משחק בגן שעשועים, במטבח, בגן, או בעת רכיבה על אופניים, רולרבליידס או גלגיליות.

 

מחשבון הריון

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.