האם בני ברק ההעיר הכי צפופה בישראל תזכה לתוכנית מתאר חדשה?

האם בני ברק העיר הצפופה ביותר בישראל , תזכה לעדנה חדשה, לאחר שצוות תכנון משותף של הוועדה המחוזית תל אביב ושל עיריית בני ברק החל בשבועות האחרונים במהלך מקיף של הכנת תוכנית מתאר חדשה לבני ברק, שתתמקד במציאת פתרונות דיור בעיר. צוותים מקצועיים, הכוללים מומחי תכנון, אדריכלים ושמאי מקרקעין ערכו סיורים ברחבי העיר. בין השאר נבחנות אפשרויות לביצוע פרויקטים של התחדשות עירונית, פינוי-בינוי ותמ"א 38 במקטעים של רחובות.

עד היום לא נעשו ניסיונות בנושא מאחר ואין תשתית קיימת בעיר היכולה להכיל שיוניים של תושבים או מגורים בעיר, בני ברק שמשתרעת על שטל של 7.000 דונם מאכלסת כ180 אלף תושבים, בנתונתי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה עולה כי היא העיר הכי צפופה בישראל ואחריה גבעתיים ובת ים.

דו"ח מבקר המדינה שהתייחס בעבר לנושא כתב כי אף על פי שבעיר נעשו שיפורים רבים, והקמת מוקדי תעסוקה ועבודה כדוגמת מהתחמים המסחריים אותם הקים ראש העיר היוצא 'יעקב אשר' אין בהם כדי לפתור את מצוקת הדיור אף על פי שהתוכניות הללו ובהניה המאסיבית באיזורי התעשיה משפרת את מצבה הכלכלי של העיר

בין התוכניות עולה לבנות בניינים רבי קומות של שש ושבע קומות, ובשטחים שיתפנו להוסיף מבני ציבור לרווחת התושבים, כמו כן מוקמים צוותות שיעבדו מול התושבים, בניסיון להביא את פרוייקט תמ"א 38 לבנינים ובתים נמוכים ולנסות לאגדם לבניין אחד ולפנות יותר מקום לשטחי ציבור.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.