האם גם השנה יקרוס מערך התחבורה הציבורית בימי הפורים? • מה השיב שר התחבורה ומדוע התאכזב ח"כ ישראל אייכלר

הציבור החרדי מכיר מקרוב את כשלונות התחבורה הציבורית, במיוחד בימים הלחוצים של ערבי שבתות וחגים. היום ניסה ח"כ ישראל אייכלר למנוע את הכשלים של התחבורה הציבורית בפורים הקרוב. בשאילתא שהגיש לשר התחבורה והבטיחות בדרכים ישראל כץ, אמר כי בכל שנה בפורים קורס מערך התחבורה הציבורית בערים הגדולות, ובעיקר בהרים החרדיות, ונגרם סבל לנוסעים שתלויים באופן בלעדי באוטובוסים.

בין השאלות בירר אייכלר: האם יש נתונים על זמני ההמתנה של שנה שעברה בתחנות האוטובוסים? מה נעשה מאז לפיקוח על עמידה בלוחות זמנים? מה ייעשה במקרה שחברות התחבורה הציבורית לא יעמדו בלוחות הזמנים?

שר התחבורה השיב כי משרד התחבורה מקיים מדי שנה היערכות יחד עם כל מפעילי התחבורה הציבורית על מנת להיערך כראוי במטרה לספק את המענה ההולם לביקושים המרובים בתחבורה הציבורית ביום הפורים.

לדבריו, עומסי התנועה הרבים, לאורך צירים מרכזיים בכל רחבי הארץ, גורמים לעיכובים גם של הרכבים הפרטיים העושים דרכם בפורים וגם של האוטובוסים.

למרבה ההפתעה הוא הוסיף כי "בשנים האחרונות לא ידוע למשרד התחבורה על קריסת התחבורה הציבורית והבטיח כי נערכה תוכנית להפעלת התחבורה הציבורית כראוי"

ח"כ אייכלר הביע את אכזבתו מהתשובה הכללית, וטען כי לאחר שבועיים של המתנה ציפה לתשובה יותר מפורטת.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.