אפקט בית שמש! המתמודד החילוני רון קובי שהפסיד הגיש עתירה לקיום בחירות חוזרות בטבריה

לא רק בית שמש גם טבריה על המפה.
האם בית המשפט יפסוק כי צריך לקיים בחירות חוזרות לראשות העיר טבריה?

לאחר מערכת בחירות סוערת בה התמודדו 3 מועמדים לראשות העיר טבריה, נראה כי הסאגה עדיין לא נגמרה. החרדים ובמיוחד סיעת ש"ס שהותקפו מכל עבר ע"י המועמדים השונים ניצבים שוה בעין הסערה.

רון קובי שהתמודד לראשות העיר והפסיד הגיש בשבוע שעבר עתירה לבית המשפט במטרה לפסול את הליך הבחירות לראשות העיר ולקיימן מחדש.

לטענתו של מר קובי נעשו הסכמים בע"פ בין נציגי ש"ס ובין ראש העיר המכהן שזכה בבחירות מר יוסי בן דוד. טענותיו מתבססות על שיחה שערך עם מר יוסי אוקנין חבר מועצת העיר מטעם ש"ס ובה לטענתו מודה יוסי כי נעשו הסכמים בע"פ ומה שהיה הוא שיהא. הוי אומר כי מס' 1 ברשימה ר' אליהו זיגדון יקבל את סגנות ראש העיר ותיקים נוספים מה שאכן קרה לאחר הבחירות.

לעומת זאת יוסי בן דוד טוען כי לא נעשו הסכמים וכי החלוקה היתה לפי מתח מנדטים.

כמו"כ טוען עוד מר קובי כי צוואת מרן להצביע ש"ס הייתה הטעיה והנה בגדר קמיעות וכד' שנאסרו לשימוש במערכת הבחירות.
בעקבות כך דורש לבטל את הבחירות לראשות העיר ולקיימן מחדש.

לפי מה שנודע ממקורות יודעי דבר בעיר טבריה טוענים אלו כי מר רון קובי מחפש להוציא קיטור ומחפש כותרות שיביאו אותו לקדמת הבמה הציבורית ובמיוחד לאור ההפסד הצורם שלו בבחירות.

ימים יגידו מה יהיו התוצאות. בעיריית טבריה ניכר כי איש אינו מודאג, גורמים עימם שוחחו אומרים כי מבחינתם הבחירות נסתיימו וכל הסאגה המשפטית הזו היא רק עוד הצקה בסדרה של הצקות מצידו של רון קובי.

בסביבתו של ראש העירייה, יוסי בן דוד, נמסר: "אנו מבינים שיש כאלה שבמשך חודשים רבים הלעיטו את תושבי העיר בפנטזיות על כוחם הציבורי וביטחונם העצמי, והם מתקשים לקבל את תוצאת הבחירות החד משמעית ומנסים עכשיו להיתלות בשלל תירוצים קלושים והמצאות כדי להצדיק את כישלונם המחפיר בבחירות. בדיוק כפי שתושבי טבריה היו חכמים ולא 'קנו' את הסיפורים והמעשיות שלהם לפני הבחירות, כך גם עכשיו, לאחר הבחירות".

דובר ש"ס, יוסי אוקנין: "כל הנושא הזה הוא סערה בכוס מים. רון קובי מנסה להוציא את התסכול על כך שהוא הפסיד בבחירות על אנשים ישרים ותמימי דרך. צר לנו על כך. כל מה שהוא מציג זה סילופים וקונספירציות, שאנחנו לא צריכים להתייחס אליהם. הכול שקרי, לא היה ולא נברא".

מפרקליטות מחוז הצפון, שמייצגת את ועדת הבחירות ומינהל הבחירות, נמסר: "העתירה התקבלה ותטופל כמקובל".

צילום תמונה – ויקיפדיה

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.