האם גפני הולך למלחמה עם גוטרמן?

לאחר שגפני מינה את משה שיפמן כבא כוחו בנוגע לבחירות שייערכו במודיעין עילית ולא את ראש העיר, החל גל ניחושים פרוע בעיר לגבי הקרב הצפוי בין גפני לגוטרמן. חבר מועצה ל'אקטואליק': "זה יכול להסתבך"

העיר החרדית השלישית בגודלה שהייתה עד כה מנומנמת, מתעוררת משנת הקיץ לקרב עתידי שיכול להסעיר את הרחוב החרדי. קרבות האיגרוף בין ראש העיר יעקב גוטרמן למשה גפני, מן המפורסמות, בחודשים האחרונים השניים שמרו על שקט יחסי במלחמה בין שני האנשים החזקים בדגל. גוטרמן, שרצה להתקדם בתפקידו ולכהן כח"כ, נחסם מזה שנים על ידי גפני שרואה בו יריב משמעותי.

עם עד כה היה נראה שגפני משלים בלית ברירה בהצבתו של גוטרמן בתור ראש העיר וזאת לאור המחלוקת בתוך דגל התורה, כעת נדמה שגפני שיצר את המשפט "אמנם אנחנו חרדים אבל לא פראיירים"- מיישם את המשפט שטבע הלכה למעשה ביריבו המר – יעקב גוטרמן ששולט בעיר החרדית ללא עוררין כבר מעל 13 שנה.

אלא שאתמול פרסם הכתב אבי רבינא, כי במכתב ששוגר על ידי ח"כ גפני לחברי מועצת העיר מודיעין עילית המזוהים עם דגל התורה, נכתב כי בא כוחו של היו"ר הוא יועצו ויד ימינו משה שיפמן, ולא ראש העיר יעקב גוטרמן כפי שהיה נהוג בעבר..

ההחלטה שנראת "לקונית" הביאה לספקולציות רבות בקרב חברי המועצה ותושבי העיר. חבר מועצה במודיעין עילית סבור בשיחה עם 'אקטואליק' כי להחלטה יש משמעות רבה שלפיה גוטרמן יתנהל לפי דגל המקומי ולא לפי הארצי. "זה סיטואציה שיכולה להתרחש אבל זה יגרום לבלגן", הוא טוען, כך למשל, חברי המועצה שמזוהים עם גוטרמן – נחום גיטלר ומוטרפרל יעשו כל מה שגוטרמן יגיד. לעומת זאת, אורי יפה, או חברים אחרים יעשו מה שגפני יאמר, וזה יכול להוביל לכך שגוטרמן לא ייבחר את מתנגדיו לחברי מועצה.

גפני, יכול במקרה כזה למנות חברים חדשים לדגל התורה, עם זאת מקרוביו של גפני בנתיים לא יצאו בהצהרות או בהדלפות כך שלא ברור האם גפני מתכוון לשרוף זמן יקר על מודיעין עילית בעוד אלעד טלז סטון, וירושלים נמצאים בראש מעיינו, לפחות בשלב הנוכחי.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.