האם דרכו של לופוליאנסקי לראשות העיר נסללה? הפרקליטות: אין מניעה לרוץ

יו"ר יד שרה, אורי לופוליאנסקי, יוכל לרוץ אם רק ירצה לראשות העיר ירושלים, כך לכאורה לפי החלטת הפרקליטות שהתפרסמה הבוקר (ב').

הפרקליטות הודיעה כי היא סבורה כי אין מקום בשלב זה לאסור על ראשי עיר מכהנים  שהוגשו נגדם כתבי אישום להתמודד בבחירות המוניציפליות הקרובות. זו היא עמדת המדינה שהוגשה אתמול (א') למספר עתירות שהוגשו לבג"ץ, שהרכב מורחב של שבעה שופטי בג"ץ ידון בהן מחר.

אחד מראשי הערים, יצחק רוכברגר העומד בראשות עיריית רמת השרון, נאשם בעבירות של מרמה והפרת אמונים, לאחר שלטענת הפרקליטות קיבל במרמה כ-120 אלף שקלים מהקרן להשתלמות של עובדי רשויות מקומיות, בזמן שכיהן כראש עירייה. לטענת הפרקליטות, האישומים נגדו מטילים "עננה כבדה על טוהר מידותיו". אבל, כיוון שמועצת אותה העיר טרם התכנסה כדי להחליט האם להעבירו מתפקידו, אין מקום למנוע ממנו לרוץ, לפחות בשלב הזה.

 

לטענת הפרקליטות, המועצה רשאית להתחשב בעובדה כי בקרוב ייערכו בחירות מקומיות וכי מדובר כעת בתקופת חגים שבה יש מעט ימי עבודה, ולדחות את ישיבתה. אולם, בפרקליטות מבהירים כי אם הוא ייבחר לראשות העיר, יהיה על מועצת העירייה להתכנס ולדון בשאלה האם להדיחו.

גם ראש עיר אחר, שמעון גפסו מנצרת עילית, נאשם בלקיחת שוחד, לאחר שלטענת הפרקליטות הוא וחבר מועצה התנו את המשך ההעסקה של עובדת עירייה בהתפטרותו של בעלה לשעבר, ששימש חבר מועצה. למרות המעשה, לטענת הפרקליטות מעשיו חמורים אך אינם מגלים "חומרה יתרה". זאת כיוון שמדובר במעשה בודד ובתמורה לא כספית. לכן, נטען, ההחלטה שלא להעבירו מתפקידו סבירה. ואולם, אם ינצח בבחירות ויוגש נגדו כתב אישום נוסף, יהיה על מועצת העיר להתכנס ולדון שוב בהתאמתו של גפסו לתפקיד.

ואם כך בראשי ערים מכהנים שכנגדם עומד ותלוי כתב אישום, דרכו של לופוליאנסקי לרוץ לראשות העיר ירושלים, אם כאמור רק ירצה – פתוחה לפניו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.