מתווה הגז: דרעי יציל את הקואליציה?

על רקע הפרסומים לפיהם חברי סיעת 'כולנו' יקבלו חופש הצבעה על מתווה הגז, בכירי הליכוד מבהירים: "דחיית המתווה = סוף הקואליציה"

הכתב הפוליטי של ערוץ 2 עמית סגל מדווח הערב (שני) כי בתגובה לחשש בליכוד על כך ששר האוצר ויושב ראש מפלגת כולנו שוקל להעניק לחברי מפלגתו חופש הצבעה בנושא הגז, מה שעלול להפיל את החוק במליאת הכנסת בעוד כשבועיים, מזהירים בכירים במפלגה כי פירוש הדבר הינו -סוף לקואליציה.

כזכור מתווה הגז כבר מטלטל את הקואליציה מהיום שהיא הוקמה, כאשר היה בסמכותו של שר הכלכלה אריה דרעי לאשר את המתווה מבלי להביא את הנושא לדיון בממשלה או בכנסת. לאחר לחצים בתקשורת נכנע השר דרעי והחליט כן להעביר את הנושא לדיון, ולהחלטת הכנסת והממשלה ועורר את זעמו של ראש הממשלה.

צילום: hadas parush FLASH 90
צילום: hadas parush
FLASH 90

עוד בתחילת הדרך שר האוצר משה כחלון, שהיה אמור לעסוק בנושא מלכתחילה, והבטיח לפני הבחירות שיעשה כך, למרות חברותו האישית עם טייקונים, חזר בו אף הוא לאחר הבחירות ולאחר לחצים מצד התקשורת והחליט לפסול עצמו מלעסוק בעניין.

רק בשבוע שעבר הגיעו הממשלה וחברות הגז להסכם מספק לשני הצדדים, גם חברי הממשלה הצליחו ליישר ביניהם את ההדורים בעניין הזה, אך כאמור, נדמה שהמשבר רחוק מלהסתיים ואולי אף מעמיק, כאשר הערב בהודעה חריפה שמסרו בכירים בליכוד שאומרת כי הענקת חופש הצבעה מצד סיעת כולנו לחבריה בנושא הגז, תביא סוף לקואליציה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.