האם האתר שלכם זקוק לאפליקציה? מתי כדאי לצאת לתהליך ואיך כדאי לצאת אליו – מורה נבוכים

לקח לך כמה שנים טובות להבין שאתה חייב אינטרנט. השקעת משאבים רבים בהקמת אתר אינטרנט לתפארת, בהקמת פרופיל ברשתות החברתיות והנוכחות שלך ברשת סוף סוף נושאת פרי. אבל מה עכשיו? כשכולם גולשים בכלל דרך הסלולרי והאתר שלך בכלל לא נטען ולא פועל כמו שצריך כשמגיעים אליו דרך המובייל. הפתרון הוא אפליקציה- האתר שלכם, התכנים, האופי, השירות והמוצר יהיו זמינים לקהל הגולשים גם דרך הסלולר ולא רק דרך המחשב, וחווית הגלישה באפליקציה תהיה מיטבית.

מה זה אפליקציה לאתר?
מדובר בפלטפורמה, ההופכת את האתר שלכם נגיש לגולשי המובייל שרוצים לעיין בו. לשם כך יש בחירה בין שתי אפשרויות- אפליקציה או אתר מותאם למובייל. אתר מותאם לגולשי מובייל הוא אתר המותאם לסלולרי- מבחינת גודל מסך, יכולת טעינה באמצעות דפדפנים של מכשירי מובייל, התאמה לשימוש במסך המגע, ועוד. אפליקציה למובייל הופכת את המידע באתר שלך לזמין ומסודר בצורה מיטבית לציבור הגולשים בסלולרי. למעשה אפליקציה אינה אלא מוצר תוכנה המותאם למערכות ההפעלה של מכשירי המובייל. גולשים המעוניינים באפליקציה בוחרים להורידה מחנות האפליקציות ולהתקינה במכשיר הסלולרי שלהם.

מי צריך אפליקציה לאתר?
כל אחד. אבל מדובר בהוצאה גדולה יחסית ולכן לא כולכם ממהרים להשיקע בפיתוחה. ממוצע השימוש בסלולרי במהלך יממה עומד על שעתיים ורבע. זהו טלפון סלולרי- מי מדבר שעתיים ורבע ביום? ובכן, רק 12 דקות מתוכן מוקדשות לשיחה והיתר לעיסוקים אחרים. אז כן, הסלולרי מהווה כבר מזמן אמצעי גלישה ברשת ולא רק אמצעי לשיחה ועל כן חשוב מאד שתהיה גישה יעילה ונוחה לאתר שלך גם מהסלולרי. רצוי, כדאי ומומלץ שניתן יהיה להגיע למידע אודותיכם גם דרך הסלולר בין אם בידי הגולשים יש איי פון, העובד על מערכת הפעלה ios או סמארטפון העובד על מערכת אנדרואיד. חשוב לדעת שישנן אפליקציות מותאמות לIOS ואחרות המותאמות לאנדרואיד.

מתי מומלץ להשקיע בפיתוח אפליקציה לאתר?
1. במידה והשירות שהאתר שלכם מציע הוא יום יומי ומשתמשי המובייל יכנסו אליו תדיר שווה בהחלט לבנות אפליקציה.
2. במידה ויש בידיכם תקציב מספיק להקמת אפליקציה ותחזוקתה שוטפת.
3. במידה וקהל היעד של האתר מתמצא במובייל ונוהג להוריד אפליקציות.
4. במידה ויש לכם סבלנות- פיתוח אפליקציה הינו תהליך ולעיתים לוקח זמן רב.

אז איך בונים אפליקציה לאתר?
בניית אפליקציה לאתר מהווה תהליך ארוך, מורכב ורב שלבי. לא מעט בעלי אתרים מחפשים קיצורי דרך או תקציב ושוכרים את שירותיו של מפתח אפליקציות למשימה. אולם לעיתים דווקא הדרך הקצרה מתבררת כארוכה יותר: בניית אפליקציה שאינה משרתת את מטרתכם או אינה מדוייקת מספיק יכולה להיות בזבוז משאבים אדיר הן של זמן והן של כסף.
כיצד תדעו לבחור את חברה לפיתוח האפליקציה שלכם?
יכול להיות שכדאי להגיע למסקנה המתבקשת אינכם יכולים לעשות זאת לבד כבר בתחילת התהליך. חברת פיתוח אפליקציות – goApps מתמחה בהתאמת אנשי הפיתוח לסוג האפליקציה הנדרשת. ההתאמה נסמכת על ניסיון בפיתוח אפליקציות דומות וכמובן בסוג מערכת ההפעלה שאליה היא תתואם. פניה לאנשי מקצוע המבינים את המפה כולה ויודעים כיצד להתאים עבורכם במדויק את אנשי הפיתוח עשויה להיות הדרך הקצרה יותר ומהירה יותר לאפליקציה שלכם שהיא גם הדרך אל ההצלחה שלכם. בהצלחה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.