האם הברכה של הגר"ח קנייבסקי השפיעה על החלטת נתניהו?

מנהיגי המתנחלים משוכנעים: הברכה של הגר״ח קנייבסקי היא שהשפיעה על ראש הממשלה בנושא הבניה בגושים. כל הפרטים

ביום חמישי האחרון הגיעו ראש המועצה האזורית גרשון מסיקה וסגנו יוסי דגן לפגישה עם הגר"ח קנייבסקי במהלכה ביקשו ברכה להמשך הבנייה של ישיבות ושכונות בשומרון.

הגר"ח קנייבסקי בירך, ואמש הודיע ראש הממשלה כי יוסיף לבנות בהתיישבות וישקיע בכבישים, תשתיות, בינוי במערת המכפלה ועוד.

ראשי המועצה האזורית שומרון גרשון מסיקה ויוסי דגן התעוררו הבוקר להודעות ראש הממשלה על המשך הבנייה בגושי ההתיישבות והשקעה בתשתיות וכבישים ולא הצליחו לשכוח את הברכה שנתן להם הגר"ח קנייבסקי ביום חמישי האחרון להמשך הבנייה בשומרון. השניים שכבר התברכו בעבר על ידי הגר"ח וזכו לישועות הופתעו מהמהירות שבה התרחשו הדברים.

לדברי ראש המועצה האזורית גרשון מסיקה, בתו הגיע לפני חצי שנה להתברך אצל הרב לשידוך וכעבור מספר חודשים זכתה להתארס. "במהלך הפגישה עם הרב בה סיפרנו לו על המאבקים השונים שאנחנו מנהלים לצד הנציגות החרדית לשמירת הדת והצביון היהודי במדינת ישראל, באתי גם להודות לו על הברכה שנתן לבתי וביקשנו גם ברכה להמשך הבנייה בשומרון אני שמח עכשיו שגם הברכה הזו עזרה" סיפר מסיקה.

לדבריו ״יש לנו המון מכנים משותפים עם הציבור החרדי בהשקפת העולם ובאמונה היהודית ואנחנו מתכוונים להמשיך לעמוד לצד הציבור החרדי כמו שעשינו עד עכשיו בשל הראייה המשותפת של הדברים שאנחנו רואים עין בעין״.

לדברי סגנו יוסי דגן "זו לא הפעם הראשונה שאנו זוכים לבקר בבתי גדולי תורה. אנו פועלים בכל כוחנו יחד עם רבנים וגורמים חרדיים רבים לחזק את עולם התורה, לסייע לציבור החרדי ולהעצים את הקשר בין ציבור המתיישבים ביו"ש לבין הציבור החרדי. רב המחבר על המפריד, והציבורים שלנו קרובים מאוד. גם בקונסטלציות פוליטיות שונות השותפות אמיתית וחזקה".

בין הפעילויות שהובילו לאחרונה לצד הציבור החרדי היה המאבק למניעת חילולי השבת של פתיחת המטרונית בחיפה, שיתוף הפעולה במאבק בחוק הגיוס ונגד החוק של שר האוצר יאיר לפיד למיצוי כושר השתכרות לצורך קבלת הנחה בארנונה

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. כן הברכה גם השפיעה על נתניהו שלא למנוע את העלאת חוק הגיטר, היא גם השפיעה על קידום חוק מע"מ 0, היא גם משפיעה על כל מהלכיו האכזריים כלפי היהדות החרדית. ומי יודע מה עוד הוא צופן לנו.
    והבניה שמקוממת עלינו את אומות העולם ממש תואמת את השקפת מרן הרב שך זיע"א שלכאורה אמון על דבריו הגר"ח שליט"א לפחות כך היה עד לפני שנים ספורות. ממש ברכה!!!!

    שוקה |
    הגב