האם הטייסים בטיסה MH370 הם החוטפים?

החוקרים במלזיה קבעו כי המטוס שנעלם, בדיוק לפני שבוע, הוסט בכוונה תחילה, על ידי מישהו על המטוס. המשטרה פשטה על בתי שני הטייסים.

הבוקר במסיבת העיתונאים הודיע ראש ממשלת מלזיה, נג'יב רזאק, כי לפי מידע חדש שהתקבל מנתוני הלוויין ניתן להסיק בביטחון, שההיעלמות המטוס נעשתה על ידי הסטה מכוונת ממסלולו וזאת על ידי אחד מאנשי הצוות או הנוסעים שהיו בטיסה זו.ראש ממשלת מלזיה סירב להכחיש את הדיווחים שהתפרסמו מספר שעות אחדות קודם למסיבת העיתונאים, ובה דיווחו כוחות הביטחון של מלזיה כי הגיעו למסקנה שהמטוס נחטף, והסתפק באמירה: "אנחנו עדיין בודקים את כל האפשרויות".

זמן קצר לאחר מכן סיימה משטרת מלזיה, את חיפוש הפתע שערכה בביתו של הטייס ששימש כקפטן הטיסה MH370 שנעלמה לפני שבוע- זהרי אחמד שאה, בנוסף נערך חיפוש גם בבית טייס המשנה- פאריק עבד אל-חמיד.

לדברי ראש הממשלה- נג'יב רזאק, המטוס המשיך לשהות באוויר, במשך יותר משבע שעות לאחר שהקשר בינו לבין אנשי הבקרה שעל הקרקע נותק, בשעות הללו נמסר על ידי מידע מהלוויינים כי המטוס שהה באחד משני אזורים: השטח שמצפון לצפון תאילנד ועד לגבול קזחסטן-טורקמניסטן, או דרומית מאינדונזיה ועד לדרום האוקיינוס ההודי.

מומחים בנושא הזה, סוברים כי המטוס טס לאופציה הדרומית מבין השתיים. בנוסף "בהתבסס על מידע חדש מלוויינים אנחנו יכולים להגיד במידה רבה של ודאות שאמצעי התקשורת של המטוס כובו", אמר ראש הממשלה המלזי- רזאק, "תנועותיו של המטוס מאז מצביעות על פעולה מכוונת של מישהו על המטוס".

עוד הוסיף כי לפי מידע חדש שהגיע, כי ביום שבת שעבר בשעה 08:11 בבוקר שעון מלזיה, כלומר 14:11 שעון ישראל, אז היה הקשר האחרון בין המטוס הנעדר לבין הלוויינים. לפי כך, מדובר ביותר משבע שעות לאחר שהקשר בינו לבין המכ"מים האזרחיים אבד, וזאת בזמן שההערכה הרווחת בעולם כבר הייתה שהתרסק.

בנוסף ציין כי לפי מידע נוסף שהגיע מהלוויינים, אושר כי כלי הטיס הלא מזוהה שנראה במכ"ם צבאי אל מול חופה המערבי של מלזיה, קודם שנעלם, בשעה 02:15 לפנות בוקר לפי שעון מלזיה בשבוע שעבר, היה, מסתבר, המטוס של טיסה MH370. אם כך, מדובר ב-53 דקות לאחר שנעלם עמו הקשר במכ"מים האזרחיים.

לפי כך, וזאת על רקע ההערכה שהמטוס הוסט ממסלולו והוסתר מהמכ"מים בכוונה תחילה, ובהמשך גם הוטס על-ידי אדם שנראה כי הוא בעל יכולות מקצועיות גבוהות בהטסת מטוסי נוסעים חדישים ומתקדמים, מתמקדים החוקרים בעברם של שני הטייסים שהטיסו את הטיסה MH307.

המשטרה כבר הודיעה במהלך השבוע שעבר כי היא חוקרת ובודקת את עברם הפסיכולוגי של השניים. שכניהם של שני הטייסים שיבחו את המחויבות שלהם לקהילה ותוארו כאנשים מכובדים וטובים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.