האם היעלמות מלכיאלי מהצבעה על מתחם התחנה קשורה לפרשת דרעי?

האם היעלמות מקורבו של יו"ר ש"ס מהצבעה מכריעה קשורה למיזם הנדל"ן של אחיו של דרעי? כך על פי הדיווח ב'ערוץ 10'. כשעלתה להצבעה ההחלטה להשארת מתחם הרכבת פתוח בשבת, עזב לפתע נציג ש"ס היחיד את הדיון. מקורביו טוענים: הוא קיבל שיחה משלמה דרעי, אחיו של שר הפנים. הסיבה לכאורה: מיזם נדל"ני שמבקש דרעי היזם לקדם בבירה

האם היעלמות מקורבו של יו"ר ש"ס מהצבעה מכריעה קשורה למיזם הנדל"ן של אחיו של דרעי? כך על פי הדיווח ב'ערוץ 10'.

לפני כחודש הוועדה המקומית בירושלים דנה על עתידו של "מתחם התחנה" בעיר. במרכז הדיון עמדה הדרישה להתנות את שמירת השבת באתר בקידום תוכנית הפיתוח במקום. בשעת ההצבעה התברר כי הקול החרדי נותר במיעוט. זאת, לאחר שחבר המועצה מיכאל מלכיאלי, המשמש אף כחבר הוועדה, נעדר ולא הופיע להצבעה.

ביהדות התורה האשימו את מלכיאלי בטרפוד ההצעה בשל רקיחת דיל סמוי עם ראש העיר. בתגובה הבהיר מלכיאלי כי פני הדברים שונים וכי ידרוש דיון מחודש.

אך כעת מתברר כי לפרשה יש לכאורה קשר לפרשה בה מעורב השר אריה דרעי. על רקע הבדיקה הנערכת בימים אלה בעניינו של שר הפנים, אריה דרעי, במרכזם ככל הנראה נכסי הנדל"ן שלו ושל משפחתו, נחשף הערב (חמישי) בחדשות 10 כי יתכן שאחיו של שר הפנים, שלמה דרעי, קשור בפרשה נדל"נית שמסעירה את הבירה וכרוכה במאבק על השארתו של מתחם הרכבת בבירה פתוח בשבתות.

מלכיאלי עם הרב בוארון
מלכיאלי עם הרב בוארון

לוועדה המקומית מגיעה תוכנית שתאפשר את המשך פתיחת מתחם הרכבת בשבת, בהתאם לרצונו של תורג'מן להשאיר את מקומות הבילוי במקום פתוחים בשבת, מופתע יו"ר הוועדה לגלות שהרוב שהיה לו לאישור התוכנית נמצא בסכנה. לפתע, כך על פי העדויות שהגיעו לחדשות 10, מקבל חבר הוועדה היחיד מסיעת ש"ס, מיכאל מלכיאלי, נאמנו של אריה דרעי, שיחת טלפון. הוא עוזב את הדיון רגע לפני ההצבעה, מנתק את הטלפון ונעלם. התוכנית עוברת.

שני אנשים קרובים מאוד למלכיאלי אומרים לחדשות 10 כי מהצד השני של הקו היה לא אחר משלמה דרעי, בעל האינטרס בתוכנית הנדל"ן ההיא, בעין כרם. לפי העדויות של השניים, מלכיאלי סיפר להם שכדי לא לפגוע בקידום תוכנית הבניה, אסור להם להפיל את אישור מתחם הרכבת. שר הפנים, אריה דרעי, הודה בקיומה של השיחה בראיון ל"כיכר השבת": "אחי שלמה אמר על פי בקשתו של תורג'מן למלכיאלי שזה הסיכום עם ניר ברקת".

תורג'מן עצמו מכחיש את דבריו של דרעי: "אני ביקשתי משלמה דרעי? לא ביקשתי משלמה דרעי כלום. לא דיברתי בכלל עם שלמה דרעי". כעת גורמים בעיריית ירושלים מבקשים לבדוק האם היעלמותו של חבר המועצה מהצבעה גורלית קשורה לקידום הפרויקט הנדל"ני.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. דרקי הרפורמי והחילוני ביזה ומבזה ת"ח ואת גדולי ישראל
  מבזה את השבת רח"ל, מבזה את הכותל המערבי רח"ל
  מחלל השם ורוקד ללא בושה עם נשים בעת שיש עליו תחפושת לחרדי,
  מרהיב עוז ונוגע בשאט נפש בנשים בכנסת- בח"כ מירי רגב, חילול השם ענק ועוד ועוד…

  לא ראינו שעיתון "חרדי" מחה במעשים אלו או חלקם למעט עיתון הפלס.

  סופו קרוב.

  דרקי סופך קרוב |
  הגב