האם הכסף יענה הכל?- משא ומתן מתקדם ללימודי ליבה במוסדות החרדיים

השר שי פירון וצוות משרד החינוך, מקיים בשבועות האחרונים, משא ומתן עם מוסדות הלימוד החרדיים, על אישור לימודי ליבה חלקיים בבתי ספר היסודיים החרדיים.

זאת בתמורה לקבלת תקציב מימון של 75% מהמדינה, ואפשרות לפתיחת בתי ספר קטנים של כ 150-200 תלמידים בלבד.

פירון שחתם לאחרונה על תקנה שאינה מאפשרת קבלת תקציב של יותר מ- 35% למוסד חינוכי שאינו מלמד ליבה, יצר מצוקה תקציבית חריפה במוסדות הלימוד החרדיים וכדי להימנע ממשבר חמור, שוקלים הם את הצעת השר בחיוב.

הדיונים כרגע, הם לגבי הגדרת לימודי הליבה והיקפם, לימודי האנגלית, מתמטיקה ועברית יכללו בכל מקרה והדיון נסוב בעיקר על המקצועות ספרות, אזרחות, היסטוריה, מדעים ותנ"ך.

על מנת לוודא שאכן החרדים יעמדו בדרישות הנ"ל, יחויבו כל בתי הספר לעמוד בחובת מבחנים מלאה ובתמורה לכך יקבלו את המימון והאישורים הנדרשים לפתיחת מוסדות קטנים.

הצורך במוסדות לימוד קטנים נוצר מהרצון של חסידויות וחצרות שונות להקים בתי ספר המתאימים להם, ולכן משרד החינוך שוקל להיענות לבקשה זו, ולהכיר בזכות של כל קהילה חרדית לפתוח בית ספר משלה, גם במספר תלמידים קטן.

המצוקה הכספית של מוסדות הלימוד החרדיים, יחד עם הרצון לבתי ספר המותאמים לציבור, יוצרים התקדמות במגעים הללו ולניסיון של שיתוף פעולה בין הצדדים.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אחי ורעי החרדים לדבר ד', תבינו כבר שכל "שקל" שאנחנו עוד לוקחים מהמדינה הציונית הלזו בזמן ה"שמד" הזה, מהרשעים הארורים העוקרים את הדעת ר"ל, רק גורם להמשך קיומם בעולם הזה – בגלל הזכיות שהמדינה צוברת בשמים, בזכות החזקת: התורה, תלמידי חכמים, חדרים, בית יעקוב, סמינרים, ישיבות, וכוללים וכו'.

  עכשיו הזמן להתאחד כולנו ולא ניקח כלום, שום תקציב, מהמדינה הרשעה הלזו, ואז זהו יהיה בס"ד סוף תקופת גלותינו וסוף הציונות בכל העולם כולו, ומיד יתמוטטו, וכך הם יבינו איזה טובה אנחנו עשינו להם עד עכשיו שהסכמנו לקחת מהם כסף לצורך הישיבות.

  וכדי שיפולו בקרוב, נשוב לשם על מה שחיללנו שמו הגדול עד כה, ולקנו תמיכה ממדינת איזראל, תמיכה לישיבות וכוללים, ונתפלל ונצום לשם ית' שימחול לנו על העבירה הגדולה.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. הציונות היא הסכנה הגדולה ליהדות.
  היא עושה "כור היתוך" לעולם התורה כדי להפוך אותו לעולם אקדמי, במילה אחת אקדמיה תחליף את התורה.
  ואם אשכנזים נכנסים לאקדמיה הם נשאבים לתוכה כמו עובדי עבודה זרה, הוגים בה יומם וליחה כאילו עליה נאמר והגית בו יומם ולילה כי אז תצליח את דרכיך ואז תשכיל" .
  הזוהמה האקדמית החלה מחלחלת בעולם החרדי לצערנו הרב.
  החוצפה ועזות הפנים כנגד גדולי התורה מגלה שפני החצופים כפני הכלב.

  yeshurun |
  הגב