המידע הסודי שהמדינה הסתירה מהתקשורת(וידאו)

בג"ץ יכריע? קבוצת "אחים וקיימים" מחדשת את המאבק לחשיפת האמת בפרשת ילדי תימן החטופים ותובעת מהמדינה להסיר את החיסיון על החלקים הגנוזים מוועדת החקירה הממלכתית. { פרשת ילדי תימן}

האם בג"ץ יכריח את המדינה לחשוף את האמת בפרשת ילדי תימן שנגנזה לה ? חברי עמותת "אחים וקיימים" קיבלו במה נרחבת הערב אצל רינה מצליח בתכניתה "פגוש את העיתונות"  בערוץ 2.

לטענתם ועדת-החקירה הממלכתית (1995-2001) התאמצה מאד לטייח את פרשת ילדי-תימן. אחד האמצעים החשובים: לקבוע שרוב הילדים הנעדרים – מתו. ההורים תוהים איך ייתכן שכל כך הרבה הורים מדווחים שחטפו להם את הילדים

בימים אלו קבוצת "אחים וקיימים" מחדשת את המאבק לחשיפת האמת בפרשת ילדי תימן החטופים ותובעת מהמדינה להסיר את החיסיון על החלקים הגנוזים מוועדת החקירה הממלכתית. הם מאמינים כי החשיפה הזאת תציג תמונה שונה מזו שעולה בפרוטוקולים הגלויים.

על פי ויקפדיה ב-1995, בעקבות סערה ציבורית שעוררה התבצרותם של הרב עוזי משולם וחסידיו, הוקמה ועדת חקירה ממלכתית ביוזמת דוד ליבאי. בראשותה עמדו שופט בית המשפט העליון יהודה כהן, שפרש ממנה, ובמקומו מונה שופט בית המשפט העליון יעקב קדמי. הוועדה בדקה למעלה מ-800 מקרים, ומסקנותיה פורסמו ב-2001, בדו"ח ארוך בן למעלה מאלף עמודים. לגבי 56 נעלמים לא היה ממצא ודאי, וקיימת אפשרות כי נמסרו לאימוץ. לגבי 733 מקרים נקבע באופן ודאי כי נפטרו.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מדהימה במיוחד העובדה שגם לאחר פטירתו של הרב עוזי משולם ז"ל, ממשיך הממסד במסע רצח האופי נגדו, ובהשמצתו. אדם זה, הינו היחיד שחשף את פרשת גניבת ילדי תימן מזרח ובלקן (כפי שהגדיר הרב משולם המנוח במדוייק) והביאה לתודעת הציבור. הוא היחיד שהיה לו האומץ לומר את האמת לכולם ללא פחד וללא מורא, גם כשידע שהדבר עלול לעלות לו במחיר אישי יקר. ואכן, אלה שהיתה ידם במעל פגעו בו ובכל אשר לו בצורה קשה ביותר. דווקא אירועי יום השואה מעוררים בי מחשבות תוהות ..תועות..
  אנחנו…שעברנו את מה שעברנו בגיא ההריגה,במחנות,ובכל התופת באירופה, דרשנו וגם קיבלנו את גילוי המסך מעל פרצופם של הפושעים וחיות האדם שטבחו בנו ואפילו פוצינו (טעות מורלית ומוסרית ממדרגה ראשנוה.. אבל זה כבר עוד עניין..) . וכאן עומד סיפור שהריח שעולה ממנו כל הזמן מושך לי את החוטם לכיוון הזכרונות המרים מטרבלינקה ומכל המקומות בהם פזורים יקיריי..
  המאמץ הכולל להשכיח את האיש היקר הזה ולנסות לנתק את חשיפת הפשע ממנו מזכירה בצורה מצמררת את השיטות של אותם חיות טרף בדמות אדם , במהלך מאמציהם להתיר את דמינו באיורפה.
  אני מודה .. אני מתבייש…
  רק לציין שאת כל הידע האישי שלי בפרשה רכשתי על ידי כיתות רגליי ובדיקת העובדות במו עיניי ואוזניי.

  רונן פיינשטיין |
  הגב