האם המוסד הישראלי לראשונה פעל בעזה? (וידאו)

בחמאס מעריכים כי המוסד הישראלי חיסל את מאזן פוקהא בכיר חמאס האחראי להפעלת חוליות טרור בגדה המערבית, ומי שישב בעבר בכלא הישראלי, פרשנות. { פרשנות }

בדרך כלל רצועת עזה היא שטח של השב"כ, אך לאור החיסול "המקצועי והנקי" בלב הרצועה, בחמאס מעריכים כי המוסד הישראלי חיסל את מאזן פוקהא בכיר חמאס האחראי להפעלת חוליות טרור בגדה המערבית, ומי שישב בעבר בכלא הישראלי, כך מדווח אוהד חמו הפרשן לענייני ערבים של חדשות 2.

הבכיר נורה מטווח קצר על ידי אלמונים שנמלטו ככל הנראה דרך הים העזתי לעבר ישראל. בחמאס כבר מאשימים "סוכנים ישראלים" בחיסול וחושבים כי חיסול כה מקצועי מתאים לדפוס פעולה של המוסד.

אהוד יערי סבור כי מדובר במבחן הראשון של מנהיג חמאס הטרי ברצועת עזה יחיא סנוואר – שצריך להכריע: האם לנקוט תגובה חריפה יותר מירי רקטות או להבליג בשל חשש מהשלכותיו של מבצע צבאי שעלול להתרחש בעקבות האירוע הזה?

 
בנוסף, דוברי חמאס שבים ומזהירים את ישראל כי החיסול יבוא בקרוב, לא ברור עד כה האם חמאס יחליטו על חיסול בכיר ישראלי או שמא ילכו על ירי של מטר רקטות למרכז הארץ בתגובה לחיסול. בירושלים שותקים, והשתיקה הזאת עשויה אולי להוריד מהעץ את החמאס לאור חוסר טביעות אצבע לחיסול הישראלי.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.