"האם המזריקה": הוגש כתב אישום – מואשמת בהתעללות

פרשת "האם המזריקה": האם, תושבת רמת שלמה בת 30, נאשמת בהתעללות ובתקיפת קטין או חסר ישע. הפרקליטות מבקשת להמשיך את מעצר הבית

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה הבוקר (ראשון) לבית המשפט המחוזי כתב אישום נגד האם שהזריקה אינסולין לבנה בן השנה וחצי. האם בת ה-30, חרדית מרמת שלמה, נאשמת בהתעללות בקטין על ידי אחראי ובתקיפת קטין או חסר ישע. הפרקליטות מבקשת להמשיך את מעצר הבית של האם עד תום ההליכים נגדה.

על פי כתב האישום, האם שיקרה לרופאה בעת שבנה היה מאושפז בבית החולים שערי צדק, ואמרה לה כי רמת הסוכר בדמו נמוכה מאוד, ברמה המסכנת את חייו. בחודש יוני, במהלך אשפוזו, הזריקה האם כמה פעמים אינסולין לילד כדי להוביל לרמה נמוכה של הסוכר בדמו, מה שחייב את בית החולים לחבר אותו לאינפוזיה. כך האם הובילה למצב שבו הילד לקה בהיפוגליקמיה – מצב של תת סוכר, במהלכו קיימת סכנה מידית לנזק מוחי עקב אי אספקת סוכר לתאי המוח ומוות של תאי עצב במוח. החמרה של מצב זה יכולה לגרום למוות.

רופאת המשפחה הורתה לנאשמת לבדוק את הסוכר בדמו של הפעוט, ולהגיע עמו למיון במקרה של היפוגליקמיה. למחרת, הגיעה הנאשמת עם הפעוט אל מיון בית החולים כאשר הוא סובל מהיפוגליקמיה, ונוכח מצבו אושפז הפעוט בבית החולים.

במהלך תקופת אשפוז זו של הפעוט, הזריקה הנאשמת לפעוט אינסולין מספר פעמים באמצעות מזרק שהביאה עימה מבעוד מועד למטרה זו, וגרמה לצניחה של רמת הסוכר בדמו עד למצב של היפוגליקמיה. בעקבות ירידת הסוכר, חיבר הצוות הרפואי את הפעוט למכשיר אינפוזיה. הנאשמת חיבלה במכשיר האינפוזיה בכך שלחצה תחילה על כפתור הכיבוי, ובהמשך עשתה חור באמצעות פיה בצינור העירוי.

כתב האישום לא כולל את כלל החשדות שנחקרו בתיק נגד האם, גם בהקשר לילדים אחרים הלוקים בסוכרת.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.