האם הנאשם ברצח 2 נשותיו ישתחרר לישיבה?

הכרעת הדין בעניינו של שמעון קופר, הנאשם ברצח שתי נשותיו, מתעכבת והוא מעונין לרצות את מעצר הבית שלו באתר מפתיע {העליון יכריע}

לפני שלש שנים הזדעזעה המדינה מחשיפתה של פרשת רצח אפילה במיוחד. תחילתה של הפרשה נחשפה בתכנית 'עובדה' אולם מהר מאוד התבררו מימדיה המפלצתיים.

מכתב האישום עולה כי בלילה שבין ה-17 וה-18 בינואר 1994, המית קופר קופר את אשתו הראשונה אורית בדרך שלא הותירה אף סימן בגופה. לאחר מכן, פיזר כדורים לצד גופתה על מנת ליצור מצג שווא של התאבדות. קופר נישא בשנית בשנת 2007 לאשתו השלישית, ג'ני.

באוגוסט 2009 אמר קופר לזקוטסקי כי עליו לרצוח אדם מסוים בשליחות ביטחונית, ושאל אותה אם קיים חומר קטלני לביצוע המשימה שלא יתגלה בבדיקה טוקסיקולוגית. בעקבות כך, העבירה לידיו זקוטסקי חומר קטלני ומזרק והסבירה לו את אופן השימוש בהם. קופר הואשם בהמתת אשתו השלישית באמצעות חומר זה באוגוסט 2009, ובכתב האישום מתוארים, בנוסף, שקרים שהציג קופר בפני גורמים שונים בנושא. בין מצגי השווא שהציג קופר, היו כאלו שסייעו לו לכאורה במימוש מזימתו לרצוח את ג'ני.

מאז הגשת כתב האישום ועד עתה לא התקבלה הכרעת דין בענין, ובשל כך הסכים בית המשפט לשחררו למעצר בית.

אלא שפה התעוררה בעיה: לקופר אין שום בית/מוסד שיסכים לקלוט אותו לצורך ריצוי מעצר הבית זולת ישיבה מסויימת במאה שערים.

משפחות הקרבנות מתנגדות למהלך בטענה כי השחרור שלו אינו צודק וכי שהייתו בישיבה במאה שערים – למרות שאין לו רקע דתי – חשודה. ואכן, בפבואר דחה בית המשפט את בקשת הסנגורים.

עורכי הדין באומן ובר עוז ערערו על ההחלטה לבית המשפט העליון, שידון היום בערעור. עורכי הדין כותבים: "במצב דברים זה, בו עבר העורר תהליך של דמוניזציה בקרב הציבור עוד טרם נפתחה חקירה בעניינו, ועל אחת כמה וכמה לאחר הגשת כתב אישום, קיים קושי מוחשי למציאת חלופת מעצר".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.