האם הקאמבק של דרעי השתלם? מפלגה בראשות ישי משאירה את דרעי מאחור

המירוץ מתחמם: סקר 'מעריב' מעניק למפלגה בראשות ישי 9 מנדטים. דרעי בראשות ש"ס: 7 מנדטים בלבד. בכיר בש"ס: "ש"ס קרועה ומסוכסכת אלי ישי מוכן עם תכנית מגירה".

מפלגת ש"ס בראשות אלי ישי תזכה בתשעה מנדטים בבחירות הבאות, כך נקבע בסקר המתפרסם הבוקר בעיתון "מעריב" אשר נערך בשיתוף המכון 'פאנלס פוליטיקס'. על פי ההערכות ישי צפוי להישאר בש"ס אך לא יכהן כיו"ר המפלגה אלא ישובץ במקום השני כהבטחת דרעי.

ש"ס בראשות דרעי תזכה ל-7 מנדטים בלבד ואלו בראשות ישי תזכה ש"ס ל-9 מנדטים. במקרה של פיצול בש"ס ופתיחת מפלגה חדשה על ידי ישי, אזי שתי המפלגות העתידיות צפויות לעבור את אחוז החסימה. ש”ס בראשות דרעי תזכה לארבעה מנדטים, ואילו ישי בראשות מפלגה חרדית חדשה צפוי לזכות בחמישה מנדטים בבחירות הקרובות. כך עולה בסקר, שנערך ביום שני השבוע בו השתתפו 503 נשאלים – מדגם מייצג של האוכלוסייה עם טעות דגימה של 4.3%.

אלי ישי נוקט לפי שעה באסטרטגיה של שתיקה. הוא מסתובב פגוע ועם בטן מלאה, אך אינו מתכוון לפרוש, אלא להילחם על מקומו. בכיר בש"ס אומר ל'קוקר: "אלי ישי וכל מי שמזוהה איתו הבינו שכדאי להם להכין תוכנית מגירה בהקמת מפלגה חדשה. מה שמוזר הוא שדרעי לא מבין את עוצמתה של חבית חומר הנפץ שמונחת תחתיו. כשיבין, זה יהיה מאוחר מדי".
הרב בעדני + אלי ישי +אריה דרעי

הגורם הוסיף כי ש"ס, היא מפלגה שמונהגת ומובלת על ידי אדם אחד שלא השכיל להשאיר אותה מאוחדת. ש"ס נמצאת בסחרור, היא קרועה ומסוכסכת, על סף פילוג ממשי, גם הסקרים אינם מאירים פנים לש"ס, ומצביעים על זליגה מצד תומכיה אל מפלגתו של השר לשעבר משה כחלון, ואף לאחותה האשכנזית 'יהדות התורה'.

מלבד הביקורת מבית סופג דרעי ביקורת מאנשי הימין שמצדדים בעד מפלגה בראשות אלי ישי: "כל התפיסה המדינית שלו מושתת רק על אינטרסים פוליטיים צרים אחרת אומרים הגורמים אין הסבר לקריצה שלו לנתניהו בשבועות האחרונים לקראת כניסה לממשלה.

לדברי הגורמים, הציבור הישראלי לא טיפש. "הוא מבין שאריה דרעי נטול עמדה מדינית עקבית, יש רק להתפלל שהציבור יידע להפריד בין דרעי למפלגה, אחרת גם שבעת המנדטים שהסקרים צופים לנו יהיו בגדר חלום".

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.