האם הרב ברלנד יוסגר לישראל? בית המשפט: החלטה בעוד שבועיים

לאחר שעתיים דיון, בית המשפט הכריע: החלטה סופית בעוד שבועיים. עטוף בטלית נכנס הגר"א לדיון מלווה ברבנית ובאנ"ש. שלושת השופטים סיימו את הדיון ללא הכרעה.

לקראת השעה 16:30 היום (ב') החל הדיון בהולנד בבקשת הסגרתו לישראל  של מנהיג קהילת 'שובו בנים' הגר"א ברלנד.

הרב ברלנד נכנס לדיון יחד עם הרבנית ועורכי דיניו כאשר הוא מחזיק תחת חיקו שולחן ערוך 'חושן משפט' הלכות עדות. במהלך המשפט דיבר הרב בשפת האנגלית ומתורגמן שהיה לצידו תרגם את דבריו עבור שלושת השופטים שנכחו בדיון.

לאורך הדיון ישב הרב ברלנד כשהוא עטוף בטלית ועטור בתפילין ומעיין בספר שלקח עמו, מפעם לפעם הרים את ראשו וענה לשאלות השופטים.

לאחר קרוב לשעתיים דיון הוחלט כי ההחלטה הסופית בדבר הסגרתו לישראל תינתן בעוד כשבועיים ב-01/12. עד אז יצטרך הרב ברלנד להגיע לחתום מספר פעמים בתחנת המשטרה המקומית.

בשבועות האחרונים התרבו הדיווחים סביב חסידי הרב ברלנד השוהים בבלגיה ובהולנד כשילדיהם סובלים מהזנחה. בפגישה שהתקיימה השבוע בין ראשי הקהילה עם שגריר ישראל בהאג חיים דיבון נאמר כי ילדי החסידים אינם מטופלים במסגרת נורמטיבית.

ראש מוסדות 'שובו בנים' נמלט לפני כשנתיים מישראל למרוקו. מאוחר יותר נאלץ לעזוב את אדמת המדינה בהוראת מלך מרוקו, בעקבות כתבה שפורסמה באחד מהעיתונים המרכזיים וסיפרה בהרחבה על החשדות נגדו ועל הסיבה שהביאה אותו למרוקו עם משפחות חסידיו.

במשך שבועות ארוכים ניסו חסידיו לאתר מדינה אחרת שאין לה הסכם הסגרה עם ישראל והפור נפל על זימבבואה שבאפריקה. כעבור זמן קצר נאלץ להימלט אף משם ושהה ביוהנסבורג. כעת הוא שוהה בהולנד עד להחלטה הסופית בעניין הסגרתו.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. עד מתי? הרי אמרת לי שאתה בעלי ונביא את המשיח ביחד אז בא מהר ונביא את הנשמה הכי גדולה לעולם כל הפעמים שהיינו ביחד הבטחת והבטחת רק אל תשקר אותי עוד פעם

    ארנסטיגלניק בגעגועים |
    הגב