האם הרב לאו ישתתף באירועי הסילבסטר?

תחת הכותרת: "סילבסטר בתל אביב" מתנוסס שמו של הרב הראשי לישראל דוד לאו כאחד המשתתפים באירוע מטעם 'הידברות'. בסביבת הרב לאו זעמו: "נדרוש לשנות את שם האירוע".

מבוכה בסביבת הרב הראשי דוד לאו: הרב דוד בצרי, הרב זמיר כהן והרב דוד לאו צפויים לשבת בשולחן אחד באירוע המכונה "סילבסטר בתל אביב" של ארגון הידברות, כך דווח באתר 'כיפה'.

 

גורמים חרדים מתחו ביקורת חריפה על "פריצת גדרי היהדות" בנתינת לגיטימציה רשמית על ידי הרב הראשי לאירוע שכינויו הודבק מיום טמא הנחגג בנצרות.

 

האירוע מתפרסם תחת שם החג הנוצרי 'סילבסטר בתל אביב' במטרה כפי הנראה למשוך צעירים חילוניים תל אביבים למקום. באירוע ישתתפו רבנים בכירים בהם הרב הראשי דוד לאו, הרב דוד בצרי, הרב זמיר כהן ואחרים,

 

מארגני האירוע מצב שווא כאילו רבנים בכירים חוגגים סילבסטר, מדובר באירוע של תנועת הידברות, שיתקיים בבית הכנסת הגדול בתל אביב, במקביל לחגיגות הסילבסטר ביום רביעי הקרוב.

 
גורמים רבניים ששוחחו עם 'קוקר' הביעו פליאה על השתתפותו של הרב לאו באירוע, "זה מאוד מפריע לי, אולי הרב לאו לא שם לב או שלא היה לו נעים לסרב". "אני פשוט מתבייש לדבר על זה", "מדובר בתקדים שלא מתאים לבני תורה".

 
בעקבות החשיפה באתר 'כיפה', בסביבתו של הרב דוד לאו דרשו מאנשי הידברות לשנות את הכותרת באופן מידי. “בעקבות דרישתנו הם ישנו את המודעה ואת שם האירוע לשם אחר", נמסר מלשכת הרב לאו. “הודענו להם שישנו את האירוע ושתחת שם זה אנחנו לא נגיע. גם לקירוב יש קווים אדומים".1225201423241

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. ברור!!!!!!סילבסטר היה צורר יהודים וזה בכלל לא חג שלנו אנחנו בחודש טבת (העשירי בספירה)להתרחק מהתבוללות זה הכרחי על זה נענשנו בעבר (השם ירחם)

  אופירה |
  הגב
 2. אתם מבלבלים את השכל.
  הבקשה לשינוי המודעה הוגשה הרבה לפני שאתר כיפה בכלל שמעו על זה.
  ואף גורם חרדי לא הביע תמיהה ובושה. טעות אנוש שתוקנה.

  עזריאל |
  הגב