האם הרב ערוסי רשאי להתמודד לרבנות? תעלומת גילו של הרב רצון ערוסי

בן כמה הרב רצון ערוסי? רשויות המדינה כבר מתבלבלות.
הרב רצון ערוסי הכריז לאחרונה על התמודדותו לכס הרב הראשי הספרדי, הראשל"צ. כידוע, לבסוף לא תוקן החוק, ורב שמעל לגיל שבעים – לא יכול לרוץ לכס הרבנות הראשית.
כאן מגיעה הנקודה המעניינת: עיתון 'מעריב' מפרסם הבוקר סיפור מעניין סביב גילו של הרב ערוסי. עד לפני כחודשיים, טוען 'מעריב', הופיע הרב ערוסי ברישומי המדינה ומשרד הפנים כמי שעבר את גיל 70 ומשכך כבר אינו רשאי לרוץ לרבנות הראשית. אך לפני כחודשיים, מעשה פלא, השתנה הרישום, ושנת הלידה שלו "הוזזה" פתאום קדימה והפכה את המירוץ שלו – לאפשרי.
לפי 'מעריב', הרי שהרב ערוסי נולד בתימן, ועלה לישראל ב-1949. בתעודת הזהות שלו וכן במשרד הפנים, הוא רשום כמי שנולד ב-1 בינואר 1943, כלומר לפני למעלה מ-70 שנה. אך לפני כחודשיים, זמן קצר לפני שהכריז על מועמדותו, שונה הרישום כך שלפי הרישום כעת הרב נולד בשנה לאחר מכן, 1944, והוא יכול לרוץ לתפקיד. גם הערך על שמו בויקפדיה שונה בערך באותו הזמן.
אז מה קורה כאן? האם יש כאן ניסיון להונות את המדינה?
ובכן, הרב ערוסי שנמצא בימים אלה בניו-יורק, הסביר ל'מעריב': "כשעלינו לארץ מתימן, הגילאים היו מבולבלים ורשמו אותי כיליד ,"'43 הסביר אתמול בשיחה מניו יורק: "כשהתגייסתי לצה"ל אמרתי שאני יליד 44' וכך נרשם לי בתעודת החוגר. מאז עברו הרבה שנים ולא היה לי פנאי לתקן את זה בתעודת הזהות.
"לאחרונה, כשאחות אמי נפטרה, גיליתי את הבן שלה שלא הכרתי", הוסיף הרב. "והוא סיפר לי שהוא עלה עם אמו לארץ בשנת 44' והוא זוכר שכשהוא עלה אני עוד לא נולדתי. לקחתי אותו לבית המשפט לענייני משפחה. חקרו אותו על עדותו, ובית המשפט פסק שנולדתי ב-44' והורה לשנות את זה בתעודת הזהות".
כאשר נשאל אם זה לא מוזר שכל זה קורה אחרי עשרות שנים, שבועות לפני הבחירות לרבנות הראשית, לאחר שבוודאי גילה שכיליד 43' אין באפשרותו להתמודד, השיב הרב ערוסי: "אין לזה שום קשר לבחירות ולמועד הבחירות".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.