האם והאחות השכולות יושבות שבעה לבדן

בעמותת 'נצח יהודה' קוראים לציבור ללכת לנחם את אמו ואחותו של שמחה חודדטוב – החייל שנורה בשוגג לאחר שנחשד כמחבל{לכו לנחם}

אמו ואחותו של שמחה חודדטוב ז"ל, אשר נהרג בשוגג בשבוע שעבר לאחר שזוהה בטעות כמחבל, מתאבלות כמעט לבדן זה היום השני בבית המשפחה. השתיים, אשר הגיעו ארצה לפני זמן קצר ואינן דוברות עברית, מתקשות לעכל את הבשורה המרה והשכול הפתאומי. בעמותת "נצח יהודה", אשר הקימה את הגדוד בו שרת שמחה כלוחם, מבקשים מן ציבור להגיע לניחום אבלים בבית המשפחה.

אל"מ (במיל') יונתן ברנסקי, מנכ"ל עמותת "נצח יהודה"' מסר: "האם, אשר הגיעה ארצה רק לפני מספר שבועות והאחות אשר נמצאת בשלבים של קבלת אזרחות, יושבות לבדן בבית כמעט ללא מנחמים…גם הן – בדיוק כמו כולנו – לא מבינות בדיוק מה קרה שם ואיך ולאן ממשיכים מכאן".

ברנסקי מוסיף: "המשפחה נמצאת באבל ובהלם גדול…אף אחד לא מבין מה קרה שם בדיוק, אך ברור לכל כי האבידה היא קשה. אנו נעניק למשפחתו של שמחה את כל הסיוע והתמיכה הנדרשים לה. דווקא בעת הזו, בה חוסר הודאות והפחד שוררים בכל פינה, עלינו לחבק את כל אילו אשר איבדו את יקיריהם ולסייע להם, במיוחד כאשר מדובר בעולים חדשים".

חודדטוב, אשר עלה ארצה לפני כעשר שנים, למד בישיבת "דבר ירושלים" בשכונת הר נוף. בהמשך ביקש להתגייס לצה"ל ושרת כלוחם בגדוד "נצח יהודה" של הנח"ל החרדי כחייל בודד. ולאחר שחרורו עבד כמאבטח בגן ילדים בעיר. בשבוע שעבר נהרג בשוגג לאחר שזוהה בטעות כמחבל על ידי שני חיילים אשר עסקו במשימת אבטחה בעיר. הלוויתו נערכה ביום ראשון האחרון, במהלכה ליוו אותו בדרכו האחרונה אימו ואחותו, חבריו ומוריו לישיבה וכן חבריו מעת שירותו הצבאי.

ביום ראשון האחרון, מיד לאחר ההלוויה, הקימה המשפחה סוכת אבלים בה היא מתכנסת יחדיו לשבעה, ברחוב פינסקר 77 בפתח תקווה. המשפחה תקום מהשבעה ביום ראשון הקרוב בשעות הבוקר. "עד אז", מסכם ברנסקי, "חשוב להגיע ולנחם אותם במעט בשעתם הקשה".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. "נצח יהודה, לא מצאתם מישהו אחר לשכנע?
  למה לא מזק"א וכדו'

  מיקי |
  הגב
 2. המפגר הזה התנפל על החייל וניסה לחטוף לו את הנשק, אז אל תכתבו "לא ברור מה היה שם" או" הוא נהרג בשוגג" החיילים פעלו במאה אחוז וירו רק כשכבר לא הייתה ברירה… אנחנו עם החיילים! אמנם חבל שזה קרה אך החיילים לא אשמים.

  ירושלמי |
  הגב