האם זה היום האחרון של ערוץ 10?(וידאו)

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, שהבטיח לגבות את העובדים במאבקם, ממתין לתשובות מלשכתו של ראש הממשלה בנושא בטרם יוחלט סופית על יציאה לצעדים ארגוניים, בצהריים

נציגי ערוץ 10 נערכים להפגנת ענק וייתכן שגם להשבתה של הערוץ, בהעדר פתרון שיחזיק את הערוץ בחיים, יום לפני מועד פקיעת זיכיונו וסגירתו המתוכננת. בלילה נפגש יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן עם נציגי עובדים של ערוץ 10 בראשם יו"ר הוועד מתן חודורוב. בתום הפגישה פנה ניסנקורן אל ראש הממשלה ודרש את התערבותו המיידית למניעת סגירת הערוץ.

"עובדי ערוץ 10 נהגו לאורך כל הדרך באחריות רבה תוך ויתורים כואבים למען הצלת הערוץ", אמר. "זה לא נתפס ש-420 עובדים מוחזקים כבני ערובה של הרגולציה. הפתרון הוא בר השגה והוא יכול להיות מיידי. בשעה קשה זו על ראש הממשלה שמכהן כשר התקשורת לפתור את המשבר ללא דיחוי וזאת בשם חופש העיתונות, כבוד האדם העובד והצלת מאות משפחות ממעגל האבטלה".

ל"גלובס" נוגע כי ניסנקורן שהבטיח לגבות את העובדים במאבקם, ממתין לתשובות מלשכתו של ראש הממשלה בנושא בטרם יוחלט סופית על יציאה לצעדים ארגוניים, בצהריים.

בפגישה לקח חלק גם יו"ר ארגון העיתונאים יאיר טרצ'יצקי. אתמול, בצעד תקדימי הוציא הארגון הודעה משותפת עם אגודות העיתונאים בירושלים ובתל אביב בה קראו לנתניהו, המשמש גם כשר התקשורת, לטול אחריות על המשבר בערוץ 10. "אסור שייסגר כלי תקשורת חשוב בישראל, וקל וחומר לא בתקופה של בחירות. מדובר בנזק חמור לדמוקרטיה. צריך למצוא פתרון שיאפשר לעיתונאי חברת החדשות של ערוץ 10 להמשיך לעשות עיתונות ביקורתית וחזקה למשך שנים, כמו גם לשמור על מאות מקומות עבודה", נכתב.

בין החותמים על הקריאה, גם ועדי העיתונאים של חדשות 2, ידיעות אחרונות, קול ישראל, ynet, גלובס, קול חי, one והארץ-דה מרקר.
מי שמתח הבוקר ביקורת על המאבק להצלת ערוץ 10 היה העיתון "ישראל היום". העיתון פרסם הבוקר ידיעה ולצדה מאמר של דרור אידר, ובהן נכתב, "איך ייתכן שאותם פוליטיקאים שהניפו ידם בעד סגירת 'ישראל היום', שהוא עסק פרטי, מנופפים עכשיו ב'דמוקרטיה' (המרכאות במקור – ל"א), כדי להציל את ערוץ 10 שגם הוא עסק פרטי".

צפו: עובדי ערוץ 10 פורצים לישיבת ההנהלה של הרשות השניה

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.