האם זה המחדל שגרם לפיגוע בירושלים?

'ידיעות אחרונות' חושף הבוקר כי גורמי החקירה בודקים האם אנשי יחידת אבטחת האוטובוסים לא שהו על האוטובוס ובכך אפשרו למחבל לפעול {במשטרה בודקים}

המחדל שהוביל לפיגוע בקו 12: 'ידיעות אחרונות' מדווח הבוקר כי הפיגוע התרחש כאשר אנשי יחידת אבטחת האוטובוסים החדשה לא היו על האוטובוס, מה שאפשר למחבל לעלות לאוטובוס ללא הפרעה.

במשטרה בודקים האם זו הסיבה שהמחבל עלה לאוטובוס הריק.

ע"פ הדיווח בעיתון, בשל מחסור בכוח אדם, לא פועלת היחידה – שהופעלה מחדש בדצמבר האחרון ביוזמת שר התחבורה ישראל כץ, בעקבות גל הטרור – בכל שעות פעילות האוטובוסים.

גורם במשרד התחבורה המצוטט בכתבה אומר כי “יתכן שהמחבל הגיע בכוונה משום שראה שאין אבטחה על האוטובוסים, אי אפשר להוציא זאת מכלל אפשרות”.

בוידאו: תיעוד ממצלמת האבטחה של אחד הכבאים

תיעוד דרמטי ממצלמת הקסדה של כבאי בפיגוע אתמול http://bit.ly/20SuUsa

‎Posted by ynet on‎ יום שני 18 אפריל 2016

יחידת מאבטחי האוטובוסים הופעלה מחדש בדצמבר האחרון ביוזמת שר התחבורה ישראל כץ, בעקבות גל הטרור. אף שהקבינט אישר את הפעלתה המחודשת, בשלב הראשון רק בירושלים, ותיקצב לה יותר מ־40 מיליון שקל בשנה לגיוס ולאימון 300 מאבטחים, עד כה הוכשרו לתפקיד רק 140 איש, בוגרי יחידות קרביות. כיום, חמישה חודשים לאחר הקמתה, טרם הושלם הליך הגיוס וההכשרה.

ואילו ראש אגף הביטחון במשרד התחבורה, דני שנער, מסביר כי "יש תחרות רבה על מאבטחים בירושלים ודרישה רבה ממוסדות רשמיים וגופים אחרים…אפילו שהעלינו את רמת השכר לכ־40 שקל לשעה, אנחנו עדיין נאלצים לגייס עשרות מאבטחים מחוץ לירושלים, ולהלין אותם בעיר".

יצוין כי אמש נרשמה התפתחות בחקירת הפיגוע בקו 12, אולם פרטי החקירה אסורים לפרסום.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.