האם חוק המואזין לא יעבור בגלל ליצמן?

האם ליצמן ילך נגד האח החדש בנט? בעקבות מגעים של הרגע האחרון בין יהדות התורה לרשימה המשותפת לביטול חוק המואזין שמעורר סערה עולמית ליצמן הגיש ערר על החוק. המכתב בפנים {תוקע מקלות}

האם ליצמן ילך נגד האח החדש בנט? בעקבות מגעים של הרגע האחרון בין יהדות התורה לרשימה המשותפת לביטול חוק המואזין שמעורר סערה עולמית. ליצמן הגיש ערר על החוק.

שר הבריאות יעקב ליצמן הגיש ערר על הצעת חוק תיקון-איסור שימוש במערכות כריזה (חוק המואזין), בשל פגיעה אפשרית בצפירה המבשרת על כניסת השבת המונהגת בישראל מזה שנים באמצעות מערכות הכריזה בעוצמת הקול המותרת ובכפוף לכל דין.

השר ליצמן ציין כי הצעת החוק עלולה לפגוע בסטטוס קוו הקיים מזה שנים ועל כן בהתאם לחוק הוגש הערר לצורך קיום דיון נוסף טרם העלאת החוק להצבעה בכנסת.

המכתב בפנים

 

איימן עודה יו"ר הרשימה המשותפת, נפגש לפני זמן קצר עם שר הבריאות, יעקב ליצמן, וביקש ממנו שיעשה למען הסרת הצעת חוק המואזין שאושר ביום ראשון.

בפגישה הועלתה האפשרות שהשר ליצמן יגיש ערר בנוגע בחוק למזכירות הממשלה לוועדת השרים לענייני חקיקה, וזה עלול להיות מה שידחה את העלתו להצבעה.

מספר חברי כנסת ערבים אישרו שישנם מגעים, ואמרו כי במועצת גדוה"ת הורו לשר הבריאות ליצמן להגיש את הערר. בדקות אלה השר ליצמן הגיש את הערר.

הסיבה למגעים ולאפשרות שיתכן והחוק הזה לא יעבור היא, כי ביהדות התורה חוששים שהחוק האוסר על שימוש במערכות הגברה בבתי תפילה עלול לפגוע בשימוש בצפירה של השבת אותו טיבי הזכיר היום בראיון לאלמהדין.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.