האם טראמפ יורה לתקוף בסוריה?

כלי תקשורת המזוהים עם האופוזיציה הסורית מדוחים כי בבסיס חיל האויר הרוסי חמיימים במערב סוריה הועלתה הכוננות מחשש לתקיפה אמריקנית, כתגובה למתקפה הכימית אמש בדומא

משטר אסד פתח בשיחות עם המורדים באזור, שהביעו אף הם נכונות להתפנות מדומא שם התבצע הטבח, בו נרצחו הלילה מעל 150 מורדים כתוצאה מתקיפה כימית של צבא אסד.

במקביל, ‏כלי תקשורת המזוהים עם האופוזיציה הסורית מדוחים כי בבסיס חיל האויר הרוסי חמיימים במערב סוריה הועלתה הכוננות מחשש לתקיפה אמריקנית, כתגובה למתקפה הכימית אמש בדומא.

לעת לא ברור האם טראמפ יורה לצבא ארה"ב לתקוף בסוריה כפי שהיה בשנה שעברה או שמא הוא יכיל את האירוע. פרשן 'כאן' סבור כי טראמפ נחוש לצאת מסוריה ולא נראה שהתקיפה הכימית תשנה את הכיוון, אך הוא לא רוצה להגיע לפסגה עם קים ג'ונג און כמי שרק מאיים ולא פועל".

נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, התייחס היום למתקפה בסוריה בחשבון הטוויטר שלו. "הרוגים רבים, בהם נשים וילדים, במתקפה הכימית נטולת הדעת בסוריה". "אזור הזוועה נכבש על ידי הצבא הסורי, מה שהופך אותו לחלוטין בלתי נגיש לעולם החיצון", הוסיף.

התקיפה בסוריה – צילום: טוויטר

"הנשיא פוטין, רוסיה ואיראן אחראים לגיבוי אסד", האשים טראמפ שעקץ את הנשיא לשעבר ברק אובמה ואמר כי אם אובמה היה מגיב כשאסד חצה את ה"קוים האדומים" ששרטט: "האסון הסורי היה מסתיים מזמן!". "אסד היה יכול להיות היסטוריה", טוען טראמפ.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.