האם יש חומרים חסויים בתיקי ילדי תימן?

הוועדה לענייני ארכיונים תדון, האם ישנם חומרים בארכיונים בטחוניים של ילדי תימן שטרם נחשפו. השרה שקד: "מוטלת החובה לעשות הכל לחשוף את הקיים"

שרת המשפטים איילת שקד הודיעה כי בכוונתה לכנס את ועדת השרים לענייני ארכיונים כדי לדון בחשיפת חומרים נוספים על ילדי תימן. כינוס הוועדה יתקיים לבקשת "פורום אחיי", ובשיתוף ח"כ נורית קורן ונציגי יתר העמותות העוסקות בנושא, מתוך חשש של הפורום שגופים מטעם המדינה מסתירים מידע רלוונטי בעילות ביטחון.

הדיון יתמקד בשתי סוגיות: בירור קיומו של חומר ארכיוני בידי המוסד וכן בירור התיעוד בארכיון צה"ל אודות הצנזורה בשנות ה- 50 בנוגע לפרשת ילדי תימן, כולל מעורבות חיל הרפואה בילדי העולים בשנים 1950-1951. כמו כן שקד ביקשה מגנז המדינה להכין סקירה על הליך חשיפת החומרים שנערך עד כה.

"פורום אחיי" פירטו מספר אירועים שלטענתם לא נחשפו לציבור.

שרת המשפטים איילת שקד: "פרשת ילדי תימן היא פצע מדמם בחברה הישראלית, ועלינו מוטלת החובה לעשות הכל כדי לאחות אותו. בשנתיים האחרונות הובלתי, יחד עם אנשי משרד המשפטים, השר צחי הנגבי וח"כ נורית קורן והעיתונאית רינה מצליח, לחשיפת הארכיונים בנוגע לפרשת ילדי תימן שהוחזקו על ידי ארכיון המדינה. לאחרונה, הובהר לי כי ייתכן וישנם חומרים נוספים המצויים בגופי הבטחון, ואני ביקשתי לברר סוגיה זו מכח סמכותי כיו"ר ועדת השרים לענייני ארכיונים".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.