האם כל רכב יכול להכנס למוסך קיה?

האם כל רכב יכול להכנס למוסך קיה?

יש לכם בעיה ברכב? אתם נמצאים מול שלט של "מוסך מורשה קיה" ולא יודעים האם אתם בכלל יכולים להיכנס אל המוסך הזה לטיפול ברכב שלכם, במקרה והוא לא קיה? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

קודם כל, בכדי לדעת האם כל רכב יכול להיכנס למוסך קיה עליכם לבצע הפרדה בין שני סוגים שונים של מוסכים – מוסכים מורשים לקיה ומוסכים פרטיים של יבואן חברת קיה.

מוסך קיה של היבואן

מוסך קיה אשר שייך ליבואן קיה הינו מוסך אשר בדרך כלל יהיה צמוד לאולם תצוגה או מחסן מכירה של רכבי קיה. מוסך קיה כזה הינו מוסך אשר מטפל אך ורק ברכבים של קיה, כל חלקי החילוף במוסך הזה הינם חלקים מקוריים וכל אנשי הצוות במקום עברו הכשרה מקצועית על ידי חברת קיה בכדי לטפל ברכבים שלה.

אל מוסך כזה לא כל רכב יכול להיכנס אלא רק רכב של חברת קיה. בנוסף, במוסך זה המחירים בדרך כלל גבוהים בצורה משמעותית ממוסכים אחרים ולכן לא תמיד כדאי לפנות אל מוסכים כאלו, רק אם מדובר בבעיה מורכבת או תיקון מסובך לרכב חדש יחסית.

מוסך קיה מורשה

מוסך קיה מורשה הוא לאו דווקא מוסך אשר שייך ליבואן של חברת קיה לארץ, אלא מוסך קיה אשר מורשה לטפל ברכבי קיה, אך גם ברכבים רבים אחרים. השלט "מוסך מורשה קיה" מעיד על כך שהצוות במקום קיבל הכשרה מחברת קיה, ובמקום עושים שימוש בחלקים מקוריים לרכב כך שאתם יכולים לבצע את התיקון של הרכב שלכם במקום בלי שום בעיה.

בנוסף, המוסך יכול להיות מורשה גם על ידי חברות אחרות, כמו יונדאי, סוברו ועוד, והוא יכול לבצע תיקון וטיפול לכל רכב על הצד הטוב ביותר. לכן, אם מדובר במוסך מורשה, אין סיבה שלא כל רכב יוכל להיכנס ולבצע בו תיקון או טיפול.

בכל מקרה, לפני הכניסה אל המוסך בדקו האם מדובר במוסך מורשה לתיקון של רכב מסוג שלכם. במיוחד אם מדובר ברכב חדש יחסית, ורכב בעל שווי גבוה מאוד, אל תסתכנו עם מוסך שלא באמת בקיא בטיפול ברכב או שיעשה שימוש בחלקי חילוף שאינם מקוריים ובאיכות ירודה, חלקי חילוף אשר יהרסו בתוך זמן קצר מאוד וגרוע מכך, הם עלולים לגרום לנזק משמעותי לרכב שלכם. לכן בדקו את המוסך ורק אז החליטו האם להיכנס אליו.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. אני היה לי תקלה ברכב מסוג הונדה חברת הביטוח שלחו אותי לתקן במוסך קיה שנקרא שחק ברחוב שנקר בפתח תקווה ויצאתי מאוכזב מאוד מהשירות ולא תיקנו לי את התקלה כנדרש וחייבו אותי סכום מופרז לקיצור
    לא ממליץ להתקרב למוסך הזה
    למנהל המוסך קוראים: ארנון

    מנחם |
    הגב