האם לא הגיע העת ל'אביב חרדי??? גם אנחנו יכולים להשתיק את המדינה – דעה

הגיע הזמן שמה שהבינו הטורקים ,שכשעריצות הרוב רומסת ודורסת את המיעוט יוצאים לרחובות עד שהעולם שומע את הזעקה,נבין גם אנו כשרוצים לנתק אותנו ממסורת של אלפי שנה

ישנה אמרה עתיקת יומין המנסה להסביר מדוע קוברים נפטר שהלך לעולמו? זאת משום שהוא מאפשר זאת ואינו מתנגד.

נציגנו ומנהיגנו החליטו להרכין את הראש לשמור על פרופיל נמוך ולחכות עד יעבור זעם, וישקטו הגלים העכורים, אך לבנתיים רק נראה שהמצב מחמיר מיום ליום, זכויותינו הבסיסיות לחופש דת נרמסות ונשללות ע'י עריצות הרוב, מאיימים להחזיר אותנו לימי הקנטוניסטים ולתקופה הבולשביקית ולהשליך אותנו לכלא על שום שאיננו רוצים ליטול חלק ב'כור ההיתוך' הישראלי המנוגד לאורח חיינו ולאמנותנו.

כפי שהעיד פרופ' ידידיה שטערן שמעל 30 אחוז מהדתיים שמתגייסים יוצאים מהצבא ללא כיפה (ויוכיח לכך מר בנט שכידוע בזמן שירותו הוא חזר בשאלה לתקופה) ועדותם של רבני הנחל החרדי הרב ראב"ד והרב שווארץ שהמסגרות אינם מתאימות לחרדי מן השורה, מה שהבין גם בן גוריון והבאים אחריו. וכך גם נטלו מאיתנו זכויות יסוד של כבוד האדם וחירותו וחופש מצפונו עם הניסיונות להתערב ולקבוע במערכת החינוך החרדית שגם כך אינם מתוקצבים רק ב-55 אחוז, וכן הקיצוץ הדרסטי בתקציב הישיבות (שעומד על חצי מתקציבי הספורט והתרבות) ב-50 אחוז לפני שהוצעו איזשהו אלטרנטיבות אחרות. ועוד גזירות רבות שמכוונות ספציפית למיעוט החרדי. אולי הגיע הזמן לערוך חשיבה מחודשת ולשנות אסטרטגיה.

אפיזודה מענינת מספרת על עשיר מכובד שנתקע על גג בנין משרדיו המפוארים והמתנשאים לגובה כשהדלת נטרקה מאחריו באין לו דרך לצאת משם, וכך בעמדו חסר אונים ואובד עצות חיטט בכיסו ומצא חפיסה שלימה של שטרות מכובדים, חשב בליבו מה יותר פשוט מזה התחיל להשליך את השטרות לעבר העוברים ושבים בהיותו בטוח שהם יתורו אחרי מקור השפע, אך לתדמהתו עולם כמנהגו נוהג, אנשים מרימים את הכסף והולכים הלאה, בצר לו מסתובב הוא אנה ואנה אחרי שגמר את כל שטרותיו נתקל הוא באבן קטן אמר בליבו אנסה בזו לעורר את תשומת ליבם וכך עשה, ואין צורך לתאר הלאה איך כולם חיפשו מיד מיהו המטיל אבנים עלינו…..

זאת אומרת שלא לעולם צריך להיות פוליטקלי קורקט לפעמים כדי לעורר רעש תקשורתי צריך לחרוג מהמסגרת, האם מאן דהו הזכיר או התייחס בתקשורת את השטרות שהמטרנו דוגמת ארגוני החסד החרדיים, האירועים המפוארים כמו 50.000 שנוטלים חלק בשמחת אדמור'ם או ה500.000 שנטלו חלק באירועי לג בעומר במירון או להבדיל 400.000 איש שבאים לחלוק כבוד אחרון למנהיג תורני.

אך לעמת זה כשכמה נערי שוליים שרפו פחים או תמהוני קיצוני שכינה לחייל 'חרדק' רעדה הארץ, אז נכון אסור לתת לשוליים לקלקל ולנהוג בדרך אלימה מנוגדת לתורה ולחוקי המדינה, אך מאבק אזרחי אפשר וגם צריך להקים בכל החזיתות, כגון אם כולנו נצא בשעה יעודה לרחובות הראשיים ליד אזור מגורינו המדינה תהיה משותקת, יתכן גם מצב שהרבנים יורו שאין לאף בחור להתייצב בלשכת הגיוס עד שהכפיה החילונית תוסר, ונראה אותם מתמודדים עם כמות כה גדולה של אסירים וכך הלאה.

אך מה שברור שאנו צריכים להתעורר, זו מלחמת דת ותרבות ובמלחמה כל האמצעים הכשרים כשרים . הגיע הזמן שמה שהבינו הטורקים, שכשעריצות הרוב רומסת ודורסת את המיעוט יוצאים לרחובות עד שהעולם שומע את הזעקה, נבין גם אנו כשרוצים לנתק אותנו ממסורת של אלפי שנה ולשלב ולחבר אותנו עם האתוס הישראלי כדברי שר החינוך.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.